Reklama

Reklama

Lubnauer szefową Nowoczesnej. Komentarz Platformy

"Gratuluję zwycięstwa Katarzynie Lubnauer, jestem przekonany, że będziemy dalej dobrze współpracować" - powiedział w sobotę PAP lider PO Grzegorz Schetyna. Katarzyna Lubnauer została na sobotniej konwencji Nowoczesnej wybrana nową przewodniczącą tej partii.

"Chciałbym pogratulować Katarzynie Lubnauer i podziękować Ryszardowi Petru za jego dwa lata pracy. To musi budzić uznanie - zbudowanie partii, wejście do Sejmu, osiągnięcie tak dobrego wyniku, wprowadzenie tylu posłów" - podkreślił Schetyna.

Dodał, że każdy wybór nowego szefa Nowoczesnej jest dobry dla tego ugrupowania.

"Jestem przekonany, że będziemy dalej dobrze współpracować, tak jak w ostatnim czasie z Ryszardem Petru, bo potrzebujemy zbliżania stanowisk, aktywności, szczególnie w kontekście wyborów samorządowych. Wierzę, że wszyscy będziemy podzielać takie spojrzenie" - powiedział szef Platformy.

Reklama

Neumann: W sparwie Warszawy dochowamy umowy

Również szef klubu PO Sławomir Neumann pogratulował zwycięstwa Katarzynie Lubnauer. "Chciałbym też podziękować Ryszardowi Petru za dwa lata współpracy w parlamencie. Ona się różnie układała, ale generalnie była to dobra współpraca" - dodał Neumann.

Odnosząc się do zawartego w ostatni czwartek porozumienia między PO i Nowoczesną dotyczącego przyszłorocznych wyborów prezydenckich w Warszawie, szef klubu Platformy zadeklarował, że jego ugrupowanie dochowa umowy, zgodnie z którą Nowoczesna ma poprzeć kandydaturę Rafała Trzaskowskiego na włodarza stolicy, a jej dotychczasowy kandydat, Paweł Rabiej - po ewentualnym zwycięstwie wyborczym polityka Platformy - zostać jego zastępcą w ratuszu.

"Jeśli chodzi o Warszawę, my absolutnie deklarujemy, że dochowamy umowy i Paweł Rabiej będzie wiceprezydentem Warszawy, tak jak żeśmy się umawiali" - powiedział Neumann.

Wyraził przy tym przekonanie, że również Katarzyna Lubnauer "ma świadomość, że tylko wspólna lista zjednoczonej opozycji - Platformy, Nowoczesnej i PSL jest jedyną gwarancją wygranej z PiS". "Szukanie innych rozwiązań jest wysoce ryzykownym projektem politycznym, który może dać Prawu i Sprawiedliwości wygraną" - ocenił.

Zwrócił też uwagę na niewielką różnicę w głosach między Lubnauer, a dotychczasowym szefem Ryszardem Petru (149 do 140). Jego zdaniem pierwszym wyzwaniem nowej liderki będzie scalenie swej partii.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne