Reklama

Lubnauer: Pogrążamy cały system szkolny w chaosie

- To jest sytuacja, w której pogrążamy cały system szkolny w chaosie - mówi w rozmowie z Interią Katarzyna Lubnauer z Nowoczesnej. Posłanka skomentowała w ten sposób reformę, której przeprowadzenie proponuje MEN.

Szefowa MEN Anna Zalewska zapowiedziała w poniedziałek wygaszenie gimnazjów i wprowadzenie od jesieni 2017 r. 8-letniej szkoły powszechnej, po której dzieci pójdą do 4-letniego liceum, 5-letniego technikum lub szkoły branżowej. Projekt krytykuje opozycja i ZNP.

Celem reformy, jak mówiła, jest "wprowadzenie cykliczności etapów szkolnych", m.in. przez wzmocnienie edukacji wczesnoszkolnej i powrót do czteroletniego liceum ogólnokształcącego.

- Przyznam się szczerze, że z niecierpliwością czekałem na ten moment. Jestem w tej sytuacji, że mam cztery córki - mówi w rozmowie z Interią polityk PiS Wojciech Skurkiewicz. - Jestem pewien, że szkoła podstawowa ośmioletnia będzie dawała dzieciom szansę na rozwój - dodaje.

- Jestem przekonany, że da decyzja jest słuszna i dobra i będzie miała bardzo dobry wpływ na poziom edukacji w naszym kraju - dodał poseł PiS. 

Reklama

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama