Reklama

Reklama

Lubnauer apeluje o wpłaty na rzecz Nowoczesnej

Skarbnik Nowoczesnej zapewnia: Sytuacja finansowa partii jest stabilna. To komentarz do prośby przewodniczącej partii Katarzyny Lubnauer o finansowe wsparcie Nowoczesnej.

Prośba szefowej Nowoczesnej Katarzyny Lubnauer o wpłaty na działalność partii nie jest niczym nadzwyczajnym - powiedział w środę skarbnik ugrupowania poseł Mirosław Pampuch. Zaznaczył, że Nowoczesna od dwóch lat bazuje na mikrowpłatach; podkreślił też, że sytuacja finansowa partii jest stabilna.

Po objęciu w sobotę stanowiska przewodniczącej Nowoczesnej, Lubnauer wysłała maila do członków i sympatyków partii, w którym obiecała, że w czasie swojej kadencji zrobi wszystko, by Nowoczesna stała się "politycznym głosem polskiej klasy średniej, codziennie zdradzanej przez obecny rząd".

Reklama

"Polska aktywna i Polska mądrej zmiany musi wygrać" - napisała Lubnauer. Jak dodała, członkowie i sympatycy Nowoczesną mogą pomóc w realizacji tego celu. "Dlatego proszę Was o wsparcie finansowe naszej działalności. Każda, nawet niewielka wpłata ma znaczenie. Przekaż nam 10 zł lub inną kwotę, by pokazać, że popierasz Polskę Nowoczesną i mądrze zorganizowaną" - zaapelowała.

Pampuch powiedział PAP, że Nowoczesna od początku kadencji parlamentarnej bazuje na mikrowpłatach, w związku z tym, że nie otrzymała subwencji budżetowej. "Zawsze są rozsyłane, praktycznie od dwóch lat, prośby do naszych sympatyków i członków, po to, by wesprzeć działalność partii przez mikrowpłaty" - tłumaczył.

"Takie wezwanie również wystosowała nowa przewodnicząca, a więc nie jest to nic nadzwyczajnego. Sytuacja finansowa Nowoczesnej jest stabilna, jesteśmy w pełni wypłacalną partią, nie ciążą na nas żadne zobowiązania, które byłyby zobowiązaniami przedawnionymi i egzekwowanymi" - podkreślił.

W sobotę posłanka Nowoczesnej Joanna Scheuring-Wielgus, odnosząc się do przyszłości finansowania partii, zauważyła, że dotychczasowy lider Ryszard Petru "przynosił wszystko jeżeli chodzi o pieniądze". "Nie wiadomo, jak problem finansowania partii zostanie rozwiązany w aktualnej sytuacji, gdy przewodniczącą została Katarzyna Lubnauer" - mówiła portalowi Onet.

Pampuch wypowiedź Scheuring-Wielgus określił jako skrót myślowy. "Oczywiście, pan przewodniczący Ryszard Petru był osobą bardzo zaangażowaną w przekonywanie naszych sympatyków do wspierania Nowoczesnej, za to należą mu się podziękowania" - mówił. "Tak samo postępuje nowa przewodnicząca, to nie jest nic nadzwyczajnego. Fundraising jest jedną z form pozyskiwania środków finansowych na działalność partyjną" - dodał poseł. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje