Reklama

Reklama

Lublin: Uratowano pacjentowi oko

W Lubelskiej Klinice Okulistycznej wykonano operację, której żaden inny ośrodek się nie podjął. Dzięki serii operacji udało się uratować oko pacjentowi, który wskutek pobicia, miał pękniętą gałkę oczną.

''Można już powiedzieć, że operacja się udała. Co prawda ostatnia jej część była przeprowadza kilka miesięcy temu, ale teraz dopiero wiadomo, że pacjent będzie widział''- powiedział szef Kliniki Okulistyki Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 w Lublinie, profesor Robert Rejdak.

Operacja zapobiegająca jaskrze była ostatnim etapem leczenia po serii specjalistycznych zabiegów. 

Dziś wiadomo, że całość terapii zakończyła się sukcesem. Udało się zachować gałkę oczną, choć jej natychmiastowe usunięcie proponowano pacjentowi w innych ośrodkach. Operowane oko pacjenta niczym nie różni się od drugiego. Jest tej samej wielkości i, co najważniejsze - pacjent widzi.  

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy