Reklama

Reklama

Lubelskie: Ksiądz oskarżony o znęcanie się nad uczniem

O znęcanie się nad małoletnim uczniem i naruszenie nietykalności cielesnej innego ucznia oskarżyła prokuratura w Parczewie (Lubelskie) 46-letniego księdza, Dariusza R. Ksiądz nie przyznał się do winy.

Akt oskarżenia skierowany został do Sądu Rejonowego w Białej Podlaskiej - poinformowała w środę rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Lublinie Agnieszka Kępka.

Do znęcania się miało dojść w ubiegłym roku w jednej ze szkół podstawowych w powiecie parczewskim. Ksiądz miał poniżać, wyzywać i bić ucznia po rękach plastykowym przedmiotem. W drugiego ucznia ksiądz miał rzucić podręcznikiem. Ksiądz nie przyznał się do winy.

Chłopiec, nad którym ksiądz miał się znęcać, trafił do szpitala. Miał bóle, których przyczyny trudno było dociec. Po rozmowie z psychologiem wyszło na jaw, że mógł paść ofiarą przemocy ze strony księdza. Szpital zawiadomił prokuraturę.

Reklama

Po postawieniu zarzutów w czerwcu ubiegłego roku prokuratura wnioskowała o aresztowanie księdza. Sąd nie zgodził się na to, ale zakazał mu kontaktowania się z uczniem i prowadzenia zajęć z młodzieżą.

Za czyny zarzucane księdzu grozi do 8 lat więzienia.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy