Reklama

Reklama

Łowcy Cieni w akcji. Namierzyli dwóch przestępców poszukiwanych przez ENA

Policjanci z grupy "łowców cieni" współpracując ze zagranicznymi służbami przyczynili się do zatrzymania dwóch poszukiwanych Europejskimi Nakazami Aresztowania. Jednego z nich ujęto w Mysłowicach, na wniosek służb hiszpańskich. Drugiego - na terenie Niderlandów, poszukiwał Sąd Okręgowy w Płocku.

Jak podała podinsp. Iwona Jurkiewicz, rzeczniczka prasowa Centralnego Biura Śledczego Policji, w ostatnim czasie dzięki pracy tzw. Łowców Cieni, czyli grupy funkcjonariuszy specjalizujących się w ustalaniu miejsc pobytu poszukiwanych przestępców, udało się zatrzymać dwie osoby ścigane za przestępstwa narkotykowe.

Pochodzący z Pomorza 35-letni Daniel J. był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania przez hiszpańskie organy ściągania. Został zatrzymany przez "Łowców" na Śląsku, w Mysłowicach.

"Daniel J. został zatrzymany w ramach współpracy międzynarodowej z Biurem Attache Spraw Wewnętrznych przy Ambasadzie Hiszpanii w Polsce oraz współpracy z Wydziałem Poszukiwań Jednostki do Walki z Przestępczością Zorganizowaną i Narkotykową - Seccion de Fujitios-UDYCO" - wyjaśniła podinsp. Jurkiewicz.

Reklama

Ścigany przez rok

Mężczyzna był poszukiwany w związku z udziałem w zorganizowanej grupie przestępczej, która handlowała narkotykami. Wartości tych używek śledczy określają na co najmniej 106 tys. euro.

Rzeczniczka CBŚP poinformowała, że w ramach innej, międzynarodowej współpracy, został zatrzymany Adam U. "Mazowszanin był ścigany od stycznia 2020 r. na podstawie listu gończego wydanego przez Sąd Okręgowy w Płocku za przestępstwa narkotykowe. Jednak wszystko wskazywało na to, że mężczyzna ukrywa się poza granicami kraju, dlatego w lipcu minionego roku wydano za nim Europejski Nakaz Aresztowania" - podała. 42-latka ujęto na terenie Niderlandów.

"CBŚP namierzyło jego miejsce przebywania, a służby niderlandzkie go zatrzymały" - doprecyzowała podinsp. Jurkiewicz.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy