Reklama

Reklama

"Loty samolotów Su-22 nie zostały wstrzymane"

Loty samolotów Su-22 po piątkowym incydencie nie zostały wstrzymane; sam incydent nie był na tyle istotny, żeby wstrzymać loty samolotów tego typu - poinformował w piątek PAP rzecznik prasowy Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych ppłk Marek Pawlak.

Portal onet.pl podał w piątek, że podczas lotu myśliwca Su-22 w powietrzu zgasł silnik; pilotowi udało się go uruchomić, ale po tym zdarzeniu wszystkie myśliwce tego typu zostały uziemione. Według portalu do incydentu miało dojść w piątek około południa podczas lotu ćwiczebnego w myśliwcu Su-22 z 21. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Świdwinie.

Rzecznik prasowy Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych ppłk Marek Pawlak w rozmowie z PAP podkreślił, że loty samolotów Su-22 nie zostały wstrzymane.

Pawlak zaznaczył, że incydent rzeczywiście miał miejsce, ale - jak dodał - jest to jeden z wielu przydarzających się incydentów tego typu.

Reklama

"Decyzję o wstrzymaniu lotów może podjąć jedynie dowódca generalny, a takiej decyzji nie podjął i nie podejmie, ponieważ ten incydent nie jest na tyle istotny" - powiedział.

Rzecznik prasowy Dowództwa Generalnego RSZ poinformował również, że po tym incydencie pilot powrócił samolotem do bazy, a obecnie pion bezpieczeństwa lotu sprawdza sam incydent i weryfikuje go.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy