Reklama

Loteria spisu powszechnego. GUS: Wygrało już ponad 700 osób

Trwa loteria w ramach spisu powszechnego. Dotychczas 720 osób wygrało karty przedpłacone o wartości 500 zł i 1000 zł. Kolejne losowanie odbędzie się dzisiaj o godz. 12. W finale można wygrać samochód.

- W piątek kolejne losowanie w loterii NSP 2021. Do tej pory rozlosowanych zostało już 720 kart przedpłaconych - poinformował Główny Urząd Statystyczny. Do wygrania są karty o wartości 500 zł i 1000 zł. Transmisja z losowania nagród dostępna będzie na YouTubie i Facebooku GUS-u o godz. 12.

W loterii mogą wziąć udział osoby pełnoletnie, które już dokonały samospisu, wyraziły chęć udziału w loterii i za pośrednictwem wiadomości e-mail otrzymały 10-znakowy alfanumeryczny kod potwierdzający dokonanie samospisu, a także prawidłowo zarejestrowały zgłoszenie za pośrednictwem strony internetowej loterii.

Reklama

Kolejne losowania nagród - poza tym piątkowym - odbędą się 2 i 9 lipca. Wtedy też będzie można wygrać karty przedpłacone o wartości 500 i 1000 zł. W ostatnim losowaniu 14 lipca - do wygrania będzie 14 samochodów.

Narodowy Spis Powszechny jest obowiązkowy 

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 rozpoczął się 1 kwietnia 2021 r. Spis odbywa się raz na 10 lat i dotyczy każdej osoby mieszkającej stale, bądź czasowo, na terenie Polski. Jest obowiązkowy. Potrwa do końca września. 

Jak wyjaśnia GUS, spisowi podlegają "osoby fizyczne stale zamieszkałe i czasowo przebywające w mieszkaniach, budynkach i innych zamieszkanych pomieszczeniach niebędących mieszkaniami na terenie Polski oraz osoby fizyczne niemające miejsca zamieszkania". Podlegają mu także "mieszkania, budynki, obiekty zbiorowego zakwaterowania i inne zamieszkane pomieszczenia niebędące mieszkaniami".

Spis jest realizowany następującymi metodami: obowiązkowo, czyli właśnie metodą samospisu internetowego (CAWI) oraz uzupełniająco metodą wywiadu telefonicznego (CATI) oraz metodą wywiadu bezpośredniego (CAPI).

Zakres informacji zbieranych w spisie to m.in. charakterystyka demograficzna, aktywność ekonomiczna, poziom wykształcenia, migracje, charakterystyka etniczno-kulturowa czy zasoby mieszkaniowe. W formularzu spisowym nie ma pytań dotyczących zarobków, dochodów czy stanu majątkowego. Dokładna lista pytań dostępna jest w dedykowanej zakładce na stronie spis.gov.pl.


PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy