Reklama

Reklama

"Lord Kruszwil" oskarżony o pobicie 66-latka. Mężczyzna nie żyje

Adwokat rodziny 66-letniego mężczyzny złożył do sądu w Szczecinie akt oskarżenia przeciwko "patoyoutuberowi" występującemu pod pseudonimem "Lord Kruszwil" - wynika z informacji opublikowanej przez Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Youtuber miał uderzyć starszego mężczyznę pięścią w twarz. Według rodziny mogło się to przyczynić do śmierci 66-latka kilka miesięcy później.

"Mężczyzna oskarżony został o pobicie starszego mężczyzny, który w niedługim czasie zmarł w wyniku odniesionych obrażeń. Sprawcą wg oskarżenia jest kolega i przez wiele lat wspólnik znajdującego się w areszcie Łukasza W. pseudonim 'Kamerzysta' (w kwietniu br. usłyszał zarzut znęcania się nad osobą nieporadną ze względu na stan psychiczny - red.)" - poinformował w poniedziałek na swojej stronie facebookowej Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

Chciał nagrać film

Jak wyjaśniono, chodzi o zdarzenie z 2 stycznia 2020 r., 66-latek poszedł po zakupy do osiedlowego sklepu. Wewnątrz był 20-latek występujący na kanale YouTube jako "Lord Kruszwil", próbujący nagrać film. Ekspedientki nie wyraziły zgody.

Reklama

"Według świadków (20-latek) zaczął się awanturować. Mówił, że może nagrywać co chce i wymachiwał telefonem. Wtedy zareagował pan Edward i razem z kobietami próbowali wyprosić go ze sklepu. Youtuber wyszedł, ale dalej miał się awanturować i uderzać rękoma w szyby sklepu" - zrelacjonowano na stronie Ośrodka.

Gdy starszy mężczyzna wyszedł ze sklepu, wsiadający do samochodu 20-latek miał pokazać w jego kierunku obraźliwy gest.

"Wstydził się"

"[Starszy mężczyzna] podszedł do auta. Według relacji rodziny agresor miał wówczas wysiąść z auta i bez powodu uderzyć mężczyznę pięścią w twarz. Następnie odjechał. Starszy pan upadł na ziemię i na chwilę stracił przytomność" - napisano.

Według rodziny mężczyzna w kolejnych dniach skarżył się na bóle głowy i kilka razy był u lekarza. "Nie chciał zawiadomić policji, bo wstydził się, że uderzyła go dużo młodsza osoba. 9 maja 2020 r. zmarł" - wskazano.

Prokuratura odmówiła śledztwa

Jak zaznaczył cytowany przez szczecin.naszemiasto.pl pełnomocnik rodziny zmarłego mężczyzny, mec. Krzysztof Tumielewicz, śmierć była dla rodziny zaskoczeniem, bo "stan zdrowia i dotychczasowy sposób życia w żaden sposób nie wskazywały na to, by w jego organizmie działo się coś złego".

"Żona zmarłego zawiadomiła prokuraturę, bo jej zdaniem to właśnie uderzenie przed sklepem mogło przyczynić się do śmierci. Z niezrozumiałych powodów prokuratura odmówiła jednak zajęcia się sprawą, w związku z tym adwokat rodziny zmarłego złożył akt oskarżenia bezpośrednio w jednym ze szczecińskich sądów" - napisano.

Ośrodek zaznaczył, że zamierza przystąpić do procesu jako strona społeczna.

"Opisane przez Was wydarzenia są nieprawdziwe i stawiają moją osobę w negatywnym świetle" - skomentował sprawę youtuber w rozmowie z portalem szczecin.naszemiasto.pl.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy