Reklama

Łódzkie: Zmarł ciężko pobity ksiądz. Będzie zmiana zarzutu dla podejrzanego?

W środę zmarł ks. prał. Adam Myszkowski, proboszcz parafii w Wielkiej Woli - Paradyżu, który na początku marca został ciężko pobity. Policja zatrzymała 47-letniego mężczyznę, który usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. W związku ze śmiercią duchownego zarzuty mogą się zmienić.

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie Trybunalskim prokurator Magdalena Czołnowska-Musioł w przesłanym w czwartek komunikacie przypomniała, że Prokuratura Rejonowa w Opocznie prowadzi śledztwo przeciwko Marcinowi M., który jest podejrzany o usiłowanie pozbawienia życia proboszcza. Mężczyzna miał kilkakrotnie uderzyć pokrzywdzonego kostką brukową w głowę, powodując obrażenia realnie zagrażające życiu.

Do napaści doszło we wtorek 2 marca. Duchowny miał zostać zaatakowany przez nieznanego sprawcę, kiedy zamykał bramę na plebanię. Dzień później w tej sprawie zatrzymano 47-latka.

Reklama

Rzecznik zwróciła uwagę, że pomimo udzielenia pomocy medycznej pokrzywdzonemu i przewiezienia go do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Łodzi, gdzie był poddany leczeniu, 17 marca duchowny zmarł. Podkreśliła, iż w związku z tym podjęto decyzję o przeprowadzenia sekcji zwłok, na podstawie której "będzie można ustalić, czy pomiędzy odniesionymi przez pokrzywdzonego obrażeniami, a jego śmiercią zachodzi związek przyczynowo-skutkowy".

Podejrzanemu może grozić nawet 25 lat więzienia

"W przypadku potwierdzenia tej okoliczności, dotychczasowy zarzut przedstawiony podejrzanemu ulegnie zmianie z usiłowania na dokonanie zabójstwa, tj. o czyn z art. 148 par. 1 kk" - napisała w komunikacie.

Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności nie krótsza niż osiem lat, kara 25 lat pozbawienia wolności lub dożywotniego więzienia.

Czołnowska-Musioł przypomniała, że podejrzany został aresztowany na trzy miesiące. Mężczyzna złożył wyjaśnienia, które obecnie podlegają weryfikacji. Zaznaczyła, że "ze względu na dobro postępowania przygotowawczego prokuratura nie może udzielić bliższych informacji, co do ich treści". 

Przekaż 1 proc. na pomoc dzieciom - darmowy program TUTAJ

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy