Reklama

Reklama

Łódzkie: Pijany uciekał przed policją. Wiózł 2-letnie dziecko

Policja w Rawie Mazowieckiej zatrzymała pijanego 29-latka, który kierując autem nie zatrzymał się do kontroli. Uciekał przed funkcjonariuszami ulicami miasta. Kierowca był pijany. Auto rozbił w rowie. W samochodzie była jego 2-letna córka.

Jak poinformowało w poniedziałek PAP biuro prasowe policji w Łódzkiem, w niedzielę wieczorem w Rawie Mazowieckiej policjanci zauważyli jadącą ulicą Słowackiego mazdę bez włączonych świateł mijania. Kiedy próbowali zatrzymać samochód do kontroli, jago kierowca gwałtownie przyspieszył. Uciekał przed radiowozem ulicami miasta z prędkością przekraczającą 100 km na godz. zmuszając prawidłowo jadące samochody do hamowania. W pewnym momencie jechał pod prąd.

Na jednym ze skrzyżowań uderzył w sygnalizator świetlny; kontynuował jednak ucieczkę. Będąc na drodze serwisowej przy trasie S8 nie zapanował nad samochodem, uderzył w betonową barierę zabezpieczającą i zjechał do rowu. Dalej próbował uciekać na pieszo.

Reklama

Policjanci jednak złapali mężczyznę. Badanie wykazało, że 29-letni łodzianin miał niemal promil alkoholu w organizmie.

Okazało się, że na tylnym siedzeniu rozbitego auta w foteliku mężczyzna wiózł swoją 2-letnią córkę. Dziewczynka nie odniosła obrażeń. Po zbadaniu przez lekarza została przekazana matce.

Mężczyzna usłyszał zarzuty kierowania pod wpływem alkoholu, niezatrzymania się do kontroli oraz narażenia swojego dziecka na utratę życia lub zdrowia. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy