Reklama

Łódzkie: Lądowanie śmigłowca na A2

Pasem awaryjnym udrożniono częściowo ruch na autostradzie A2 w kierunku Poznania po wypadku w okolicach miejscowości Bolimów (Łódzkie) między węzłami Wiskitki i Skierniewice - poinformował PAP dyżurny łódzkiego punktu informacji drogowej GDDKiA. W tym miejscu mogą tworzyć się duże korki.

Wcześniej autostrada A2 była zablokowana w kierunku Poznania na czas lądowania śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Akcja ratowników była związana z wypadkiem, do którego doszło na 407. kilometrze trasy. Według wstępnych ustaleń policji, kierujący daewoo nubira na wysokości miejscowości Bolimów w pow. skierniewickim stracił panowanie nad pojazdem, wypadł z drogi i uderzył w bariery energochłonne.

Rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi st. kpt. Jędrzej Pawlak przekazał, że w wyniku wypadku ranne zostały trzy osoby.

Reklama

Obecnie zablokowane są dwa pasy ruchu w kierunku Poznania. Ruch odbywa się pasem awaryjnym. Między węzłami Wiskitki i Skierniewice mogą tworzyć się korki. Na węźle Wiskitki policjanci kierują ruch na drogę krajową nr 50 w stronę Sochaczewa, a następnie na dk 92. Powrót na autostradę A2 jest możliwy na węźle Stryków.

Zdaniem drogowców, utrudnienia w miejscu wypadku mogą potrwać jeszcze dwie godziny. 

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy