Reklama

Reklama

Lider PSL: Nie nadaję się na kłusownika politycznego

- Ci, którzy zdecydowali, że bardziej jest po drodze z nami, jak Marek Biernacki, Jacek Tomczak czy Filip Libicki, są dzisiaj w Koalicji Polskiej, Polskim Stronnictwie Ludowej - powiedział Władysław Kosiniak-Kamysz w "Gościu Wydarzeń" na antenie Polsat News. - Nigdy nie kłusowaliśmy i sideł nie zakładaliśmy. Tym się zajmują ci, którzy przyrody nie kochają - podkreślał.

- Ja na pewno na kłusownika się nie nadaję i kłusownikiem politycznym nie chcę być - podkreślał Kosiniak-Kamysz w rozmowie z Dorotą Gawryluk na antenie Polsat News.

"Takie proste sztuczki nie są w moim stylu"

Jak dodał, dzisiaj "dla konserwatystów jest trudny moment w Platformie". - Wybrała skręt w lewo, bo tak wybrali, myślę, w dużej części jej wyborcy. My będziemy współpracować ze wszystkimi, którzy podzielają nasze poglądy, ale to nie jest tak, że będziemy "dreptać" pod drzwiami Platformy, że może jakiś poseł, senator wyjdą - powiedział. 

Reklama

Pytany przez Dorotę Gawryluk o transfery polityków do Polski 2050 Szymona Hołowni, stwierdził, że ma dużo większe doświadczenie w polityce i "takie proste sztuczki nie są w jego stylu".

"Do tanga trzeba dwojga"

Dopytywany o ewentualną współpracę z szefem Porozumienia powiedział: - Jeżeli Jarosław Gowin dobrze czuje się w rozpadającej prawicy, to jest jego wybór. Nie można wiecznie czekać - powiedział. 

Jak dodał, "do tanga trzeba dwojga". - Naprawdę nie warto być w tym rządzie, moim zdaniem - powiedział lider PSL. - Ale każdy jest kowalem swojego losu i Jarosław Gowin wybrał na razie swoją drogę. Zawsze ma szansę zmienić, ale mówimy wprost - my nie będziemy też czekać do za piętnaście dwunasta, jak już będzie termin wyborów wyznaczony i wtedy Jarosław Gowin się zorientuje, że nie ma dla niego miejsca na listach PiS-u i przybiegnie do którejś z formacji opozycyjnych - dodał. 

Lider ludowców poinformował, że wystartowała właśnie specjalna strona pomocy dla przedsiębiorców, m.in. z wnioskami do sądu o odszkodowania, z poradami prawnymi.

Reklama

Reklama

Reklama