Reklama

Reklama

Lekarze rezydenci zawieszą protest głodowy

Od środy, od godz. 8 zawieszamy protest głodowy do czasu podjęcia rozmów z panią premier - poinformował we wtorek wieczorem wiceprzewodniczący Porozumienia Rezydentów OZZL Łukasz Jankowski. Spotkanie z premier ma się odbyć o godz. 13. w Centrum Dialogu Społecznego.

Marszałek Senatu poinformował, że w środę premier Beata Szydło spotka się z protestującymi lekarzami rezydentami. 

"To było dobre spotkanie, w dobrej atmosferze, pierwsze na którym padły konkretne deklaracje" - mówili po spotkaniu przedstawiciele rezydentów.

Minister Kowalczyk przekazał protestującym list od premier Szydło. Premier zaprosiła w nim lekarzy rezydentów na rozmowy do Centrum Dialogu Społecznego, ale "dopiero po zakończeniu trwającego protestu". "Mamy dobrą wolę i liczymy na to samo" - napisała premier w liście do protestujących.

Reklama

Lekarze rezydenci zadeklarowali, że na czas rozmów zawieszą głodówkę.

Protest głodowy lekarzy rezydentów od kilku dni trwa w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w przy ul. Żwirki i Wigury w Warszawie. W hallu głównym placówki prowadzi około 20 rezydentów. Domagają się m.in. wzrostu finansowania ochrony zdrowia, poprawy warunków pracy i podwyższenia wynagrodzeń.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy