Reklama

Legitymacja szkolna bez PESEL-u jest nieważna

Część szkół zrobiła to od razu, część jednak… zapomniała. Od stycznia na legitymacjach szkolnych powinien być wpisany numer PESEL dziecka. Bez niego dokument jest niekompletny, a to może oznaczać kłopoty - na przykład w pociągu.

Do szczecińskich szkół polecenie uzupełnienia legitymacji dotarło pod koniec ubiegłego tygodnia. Maila w tej sprawie do dyrektorów rozesłał Wydział Oświaty Urzędu Miasta. To tam zwróciło się Stowarzyszenie Rodzice dla Szczecina, zaalarmowane przez opiekunów dziecka. Jechali oni pociągiem, a konduktor zakwestionował prawo dziecka do zniżki. Na legitymacji nie było bowiem PESEL-u.

Przed wakacjami szkoły mają uzupełnić braki. W największej szczecińskiej podstawówce nr 37 nauczyciele już kazali dzieciom przynieść legitymacje i zbierają je w klasach. Do uzupełnienia jest ponad tysiąc dokumentów. Co ważne, na obowiązujących drukach nie ma na te 11 cyfr miejsca.Wpisujemy numer PESEL na odwrocie, na górze legitymacji. Trzeba to potwierdzić szkolną pieczęcią -tłumaczy wicedyrektor szkoły Beata Ściężor. Bez pieczęci legitymacja będzie nieważna.

Reklama

We wrześniu, zgodnie z zapowiedzią Ministerstwa Edukacji, mają wejść nowe wzory legitymacji. Otrzymają je uczniowie pierwszych klas.

(mpw)

Aneta ŁuczkowskaRMF FM

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy