Reklama

Lech Wałęsa wzywa do zdecydowanej obrony zdobyczy 1980 roku

"Wzywam do zdecydowanej Solidarnej obrony zdobyczy 1980 roku" - napisał na swoim facebookowym profilu były prezydent Lech Wałęsa. To jego odpowiedź na zapowiadane na najbliższe dni protesty związane z wprowadzanymi przez PiS zmianami w sądownictwie.

"Moje zdrowie nie pozwala mi fizycznie być z Wami" - przyznał Lech Wałęsa. "Dołączę do Was, jak tylko będzie możliwie. Alleluja i do Przodu" - dodał. 

Były prezydent w szpitalu

W środę Lech Wałęsa opuścił Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku. Przez kilka dni przebywał na tamtejszym oddziale kardiologii w związku z problemami z krążeniem.

Kilka lat temu media donosiły, że były prezydent jest po wszczepieniu rozrusznika serca, boryka się z chorobą wieńcową, ma niewydolność lewej komory serca, cukrzycę typu 2 i retinopatię.

Senat przyjął nowelizacje

Senat przyjął w nocy z piątku na sobotę nowelizacje ustaw o Krajowej Radzie Sądownictwa oraz o ustroju sądów powszechnych. Teraz trafią one do prezydenta Andrzeja Dudy.

Za przyjęciem obu ustaw głosowało 57 senatorów, a 29 było przeciw. Nikt nie wstrzymał się od głosu.

Wcześniej w głosowaniu oddalono wnioski PO o odrzucenie obu nowelizacji.

Reklama

Wobec przyjęcia ustaw bez poprawek, nie głosowano nad poprawkami zgłoszonymi przez PO, które miały na celu odejście od najważniejszych zapisów noweli.

PAP/RMF

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy