Reklama

Reklama

Lech Wałęsa wulgarnie o Andrzeju Dudzie

Były prezydent Lech Wałęsa w nieparlamentarny sposób skomentował powołanie przez prezydenta Andrzeja Dudę na pierwszą prezes Sądu Najwyższego sędzię Małgorzatę Manowską.

"Wiele pytań do mnie po powołaniu przez prezydenta Dudę Panią na prezes sadu Najwyższego Moja opinia.....Sk.....syn.musi być rozliczony" - wpis takiej treści pojawił się na Facebooku byłego prezydenta (pisownia oryginalna).

Wulgarny post po chwili zniknął z profilu Lecha Wałęsy. W internecie można jednak znaleźć zrzuty ekranu wykonane przez użytkowników, zanim wpis został usunięty.

W poniedziałek prezydent Andrzej Duda zdecydował o powołaniu sędzi Manowskiej na sześcioletnią kadencję pierwszego prezesa Sądu Najwyższego. Wyboru dokonał spośród pięciorga kandydatów przedstawionych przez Zgromadzenie Ogólne Sędziów SN. Byli to: Włodzimierz Wróbel, który uzyskał 50 głosów, Małgorzata Manowska - 25 głosów, Tomasz Demendecki - 14 głosów, Leszek Bosek - cztery głosy, Joanna Misztal-Konecka - dwa głosy.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy