Reklama

Lech Wałęsa o Kornelu Morawieckim: W obliczu śmierci wybaczam po chrześcijańsku

Pod ten adres nic dobrego nie mam do powiedzenia, więc w obliczu śmierci wybaczam po chrześcijańsku - czytamy w poście zamieszczonym na profilu byłego prezydenta Lecha Wałęsy na Facebooku, odnoszącym się do zmarłego w poniedziałek Kornela Morawieckiego.

"O zmarłych w naszej chrześcijańskiej kulturze nie należy mówić źle, problem w tym, że z mojej perspektywy pod ten adres nic dobrego nie mam do powiedzenia. Więc w obliczu śmierci wybaczam po chrześcijańsku pretensje zgłaszane wcześniej za; próbę rozbicia Solidarności w 1982 r, za uzgodnioną wcześniej dezercje:, za drukowanie fałszywek od Kiszczaka w prasie solidarności walczącej" - czytamy w poście.

"Za chwilę dołączę do tamtej strony, pragnę więc po Nas zostawić prawdę, a nie perfidnie kłamliwą wymyśloną wersje Kaczyńskich" - czytamy w poście" - napisał Wałęsa.

Reklama

Kornel Morawiecki, działacz opozycji demokratycznej w PRL, przywódca "Solidarności Walczącej", marszałek senior Sejmu VIII kadencji, ojciec premiera Mateusza Morawieckiego, zmarł w poniedziałek w wieku 78 lat.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy