Reklama

Łapiński: Jedyna nadzieja opozycji to Donald Tusk

Dzisiejsza opozycja nie ma w gronie swoich liderów osoby, w której wypatrują kandydata w wyborach prezydenckich; jedyna nadzieja opozycji to Donald Tusk - ocenił w czwartek rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński.

Szef PO Grzegorz Schetyna w wywiadzie dla czwartkowej "Rzeczpospolitej" pytany o kandydata Platformy na prezydenta Polski powiedział: "Liczę na powrót Donalda Tuska". "Musimy odbudować wizerunek Polski, a tego nie uda się zrobić bez podmiotowego i popularnego na świecie prezydenta" - podkreślił szef PO.  

"To świadczy o tym, że dzisiejsza opozycja w swoim gronie liderów nie ma osoby, w której wypatrują kandydata w wyborach prezydenckich, że aż muszą posiłkować się Donaldem Tuskiem. Jedyna nadzieja opozycji to Donald Tusk" - ocenił Łapiński.  

Reklama

Pytany w TVN24 o zapowiedź Donald Tuska, że po zakończeniu kadencji w Brukseli wróci do Polski, ale nie zamierza siedzieć na kanapie, Łapiński odparł: "To bardzo wygodna i cwana zagrywka przewodniczącego Tuska".  

"Przewodniczący Tusk w żaden sposób się nie określił, że 'wrócę i będę startował (w wyborach prezydenckich)', więc on w każdej chwili pod tą deklaracją może potem podpisać wszystko. Może powiedzieć, że 'będę mentorem opozycji, będę patronował różnego rodzaju inicjatywom jednoczącym, będę tutaj prezesem np. jakiejś partii opozycyjnej'. Ma wyjście, że może do ostatniej chwili zwlekać z jakimiś decyzjami" - zauważył prezydencki minister.

"Donald Tusk przybrał bardzo dla niego wygodną formułę - zręczną, taką która nie wymaga od niego już jasnych, stanowczych deklaracji".

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy