Reklama

Reklama

Kwaśniewski w Radiu Zet: Nie ukrywaliśmy z żoną swojego majątku

"Urzędy skarbowe przecież wielokrotnie nas kontrolowały przez te już 12 lat i nigdy nie było żadnej kwestii" - mówił były prezydent Aleksander Kwaśniewski pytany przez Konrada Piaseckiego w porannej rozmowie Radia ZET o przedłużające się prokuratorskie śledztwo w sprawie podejrzeń o ukrywanie majątku wraz z żoną Jolantą Kwaśniewską.

Piasecki odniósł się do doniesień tygodnika "Do Rzeczy", który informował, że śledztwo jest "coraz bliżej ujawnienia" prawdy na temat ukrywania majątku przez Kwaśniewskich.

Według byłego prezydenta śledztwo jest wciąż przedłużane, chociaż w sprawie nie pojawiły się żadne nowe fakty. W jego opinii ma to mieć związek z chęcią zemsty obecnej władzy.

- To jest rodzaj moim zdaniem zemsty, która jest przez głównie Zbigniewa Ziobrę prowadzona już od roku 2006, więc kupa czasu - mówił. - Generalnie (Ziobro) nienawidzi mojej formacji, z której się wywodzę, nienawidzi mnie pewno. Ma jakieś tam może jeszcze inne powody. Ja z nim sporów osobistych nigdy nie toczyłem - dodał.

Reklama

"Koncepcja politycznego deprecjonowania" Kwaśniewskiego ma nabierać znaczenia przy prezentowaniu sondaży, w których, jako były prezydent, cieszył się największym uznaniem - 36% - przy 11% uznania dla prezydenta Lecha Kaczyńskiego z obozu PiS.

Prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie nabycia oraz finansowania przez Kwaśniewskich willi w Kazimierzu Dolnym. 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy