Reklama

Kuria zakazała spotkania z Tomaszem Terlikowskim. "Z tego dobra nie będzie"

Kuria zakazała spotkania, podczas którego publicysta i działacz katolicki Tomasz Terlikowski miał rozmawiać o kondycji Kościoła i przekonywać do pozostania w jego szeregach. Z doniesień lokalnych mediów wynika, że spotkanie miało się odbyć za niespełna miesiąc w Duszpasterstwie Akademickim przy parafii św. Wawrzyńca w Poznaniu.

Sprawę nagłośnił sam Tomasz Terlikowski na Twitterze. "Jak wygląda dialog w praktyce w Kościele? Jak traktuje się zadających pytania? Chcecie wiedzieć? To teraz krótka opowieść" - zaczyna swój wpis Terlikowski. 

Kuria zakazała spotkania z Tomaszem Terlikowskim

"Zostałem zaproszony do duszpasterstwa na spotkanie o tym, dlaczego nie odchodzić z Kościoła. To akademickie miasto, arcybiskup wiele mówiący o synodalności, a w praktyce, gdy kuria się o tym dowiedziała zakazała je organizować, bo "z tego dobra duchowego nie będzie"" - pisze dalej. 

"Z braku debaty, z tchórzostwa, z blokowania rozmowy też nie będzie dobra. Będzie tylko jeszcze szybsza laicyzacja, jeszcze więcej wrażenia, że Kościół nie chce rozmawiać i wyklucza tych, którzy w dialog wchodzą. Mnie to z Kościoła nie wyrzuci, ale taki wizerunek Kościoła wielu wyrzucić może. Tyle, że to najwyraźniej biskupa nie obchodzi" - dodał.

Reklama

Spotkanie miało odbyć się w Poznaniu

Terlikowski nie poinformował, gdzie i kiedy miało odbyć się zakazane spotkanie. Serwis wpoznaniu.pl podaje jednak, że do dyskusji miało dojść 20 kwietnia na terenie Duszpasterstwa Akademickiego przy parafii św. Wawrzyńca w Poznaniu. "Kościół: uciekać czy zostać" - to hasło firmujące nieaktualne już wydarzenie. Duszpasterstwo "Gościniec" działa przy kościele pallotynów w stolicy Wielkopolski - precyzuje serwis. 

Lokalne media poprosiły o komentarz do sprawy rzecznika prasowego archidiecezji poznańskiej, ale do chwili publikacji nie zabrał on żadnego stanowiska. Na czele poznańskiej kurii stoi Metropolita Poznański abp Stanisław Gądecki. Tomasz Terlikowski to filozof, publicysta i działacz katolicki, który specjalizuje się w tematyce teologicznej. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Tomasz Terlikowski | Poznań | kuria | Abp Stanisław Gądecki

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy