Reklama

Reklama

Kukiz: Zawieszam wspólne głosowanie z PiS w Sejmie

- Od środy zawieszam głosowanie wspólnie z PiS - powiedział przed trzydniowym posiedzeniem Sejmu lider Kukiz'15 Paweł Kukiz. Podkreślił, że jeśli chodzi o dobre ustawy, które poprze również opozycja, będzie głosował "za".

Paweł Kukiz został zapytany o deklarację, że od pierwszego posiedzenia Sejmu w październiku nie będzie głosował z Prawem i Sprawiedliwością.

- Od tego posiedzenia Sejmu zawieszam głosowanie z PiS do momentu uchwalenia sędziów pokoju - powiedział lider Kukiz'15. 

- Jeżeli będą takie głosowania, które będą popierane także przez całą opozycję, to wiadomo, że nie będę robił absolutnie na przekór. W tych zasadniczych głosowaniach, gdzie PiS zależy na naszych głosach, bo reszta parlamentarzystów nie chce za tym głosować, to ja również nie będę głosować - dodał. 

Reklama

Powołanie sędziów pokoju sztandarowym projektem Kukiz'15

Paweł Kukiz przypomniał, że do tej pory Prawo i Sprawiedliwość wywiązywało się ze wszystkich zobowiązań, a dzięki zawartej w ubiegłym roku umowy między jego formacją a ugrupowaniem Jarosława Kaczyńskiego udało się uchwalić m.in. ustawę antykorupcyjną, o konopiach medycznych, włóknistych, o bezpośredniej sprzedaży dla rolników czy o wyrównaniu świadczeń dla opiekunów osób niepełnosprawnych.

Wprowadzenie instytucji sędziów pokoju to jedna ze sztandarowych propozycji programowych Kukiz'15. W listopadzie ubiegłego roku prezydent skierował do Sejmu inicjatywę dotyczącą wprowadzenia w Polsce sędziów pokoju, a obecnie zajmuje się nią specjalnie powołana podkomisja. 

Projekt ustawy dotyczący sądów i sędziów pokoju zakłada utworzenie takich sądów jako nowej kategorii w ramach sądownictwa powszechnego. Miałyby one zajmować się najprostszymi sprawami, a orzekać w nich mieliby sędziowie wybierani w wyborach powszechnych na sześcioletnią kadencję.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy