Reklama

Kukiz: To etyczny Holokaust na Polakach

- Przypisywanie Polakom odpowiedzialności za Holokaust to moralny, etyczny Holokaust na Polakach - powiedział Paweł Kukiz, Lider ruchu Kukiz'1 w programie "Kawa na Ławę" w TVN24.

Paweł Kukiz odniósł się w ten sposób do wypowiedzi ambasador Izraela w Polsce Anny Azari, która powiedziała podczas sobotnich uroczystości w Auschwitz, że Izrael chce wycofania przepisów mówiących o karaniu za używanie kłamliwego sformułowania "polskie obozy koncentracyjne".

-Przepraszam widzów za moje emocje, możecie mówić, że się nie nadaję do polityki. Ale to nie jest polityka, to już jest etyka i elementarna sprawiedliwość - mówił Paweł Kukiz w programie "Kawa na Ławę".

Przypomniał, że Polacy byli łapani na ulicach i wywożeni w bydlęcych wagonach przez Niemców. - Skazani na katorżniczą pracę, by budować miejsca, w których mordowano Żydów. Tam został zamordowany również mój dziadek. I ja się dziś dowiaduję, że Izrael uważa, że mój dziadek, Polak, został zamordowany w polskim obozie koncentracyjnym. Jak tak można? - pytał Paweł Kukiz w TVN24.

Reklama

- Polacy nie byli mordercami. Natomiast każdy morderca czy to Polaka, czy Żyda czy czarnoskórego powinien być z całą stanowczością surowo karany - zakończył Paweł Kukiz.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy