Reklama

Kukiz: Kapusie platformiane - Hańba Wam!

"Powiem wam jedno, kapusie platformiane - Hańba Wam! Sprawy polskie załatwia się w Polsce; skoro nie potraficie - won z Polski" - napisał na Facebooku lider klubu Kukiz '15 Paweł Kukiz, odnosząc się do przyjętej w środę przez Parlament Europejski rezolucji wobec Polski.

PE przyjął w środę rezolucję wzywającą polski rząd do przestrzegania postanowień dotyczących praworządności. W dokumencie znalazł się też apel PE do polskiego rządu, by potępił "ksenofobiczny i faszystowski" Marsz Niepodległości.  

PE wraził m.in. "głębokie ubolewanie i rosnące zaniepokojenie faktem, że nie znaleziono kompromisowego rozwiązania zasadniczego problemu, jakim jest należyte funkcjonowanie Trybunału Konstytucyjnego (kwestia jego niezależności i legitymacji, a także publikowania i wykonywania wszystkich wyroków)". Eurodeputowani ocenili, że niebezpiecznie podważa to konstytucję RP oraz zasady demokracji i praworządności w Polsce.  

Reklama

Dokument wzywa też do przeprowadzenia na szczeblu krajowym, z udziałem wszystkich odpowiednich zainteresowanych stron, debaty o reformie sądownictwa. Wzywa również prezydenta Polski Andrzeja Dudę, "by nie składał podpisu pod nowymi ustawami, jeżeli nie będą one w pełni gwarantować niezawisłości sądownictwa". 

Odnosząc się do środowych wydarzeń w PE, lider klubu Kukiz'15 Paweł Kukiz, napisał na Facebooku: "Nowoczesna Platforma może mówić o sukcesie. Dwa lata 'ciężkiej pracy' przy szkalowaniu Polski nie poszło na marne".  

"O ile zgadzam się, że PiS siermiężnie i bezpardonowo zawłaszcza Państwo, dąży do władzy autorytarnej i 'wycina' absolutnie wszystko co niepisowskie, to nigdy nie pogodzę się z targowickim sposobem załatwiania problemu. Nigdy nie zgodzę się na donosicielstwo i żądania 'bratniej pomocy' od obcych Państw - czy to w postaci rezolucji czy czołgów" - kontynuował.  

"Mieliście, zdrajcy i kapusie z PO, osiem lat aby wprowadzić takie zmiany ustrojowe, które uniemożliwiłby autorytarne metody sprawowania władzy. Mieliście osiem lat, żeby np. stworzyć ustawę o obligatoryjnym referendum dla władz, która to instytucja uniemożliwiłaby PiS-owi władzę absolutną. Ale Wam pasował taki System! Bo wierzyliście, że ten 'święty Grall', ta bolszewicka Konstytucja z 1997, która zwycięskiej partii daje władzę bezgraniczną, będzie na wieki należeć do Was. Że na wieki rządzić będziecie. Nie robiąc nic w kwestii zmiany ustroju zajechaliście siebie i nas - Obywateli" - podkreślił Kukiz.  

Dodał, że choć uważa, "że PiS przekroczył granice arogancji, pychy i chciwości", PO powie jedno "kapusie platformiane. Hańba Wam!". "Sprawy polskie załatwia się w Polsce. A skoro nie potraficie - won z Polski. Postarajcie się o azyl polityczny, status uchodźcy, czy co tam chcecie i zostańcie w tej Brukseli czy Strasburgu. Mieliście, uchole, osiem lat na zmianę ustroju. Więc teraz nie płaczcie" - zakończył swój wpis.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy