Reklama

Reklama

Kuchciński: Pogrzeb Jana Olszewskiego odbędzie się w sobotę

Pogrzeb byłego premiera Jana Olszewskiego odbędzie się w sobotę, a żałoba najpewniej będzie trwała od czwartku do soboty - poinformował w poniedziałek marszałek Sejmu Marek Kuchciński.

Marszałek Sejmu był pytany przez dziennikarzy telewizji Polsat o datę pogrzebu byłego premiera Jana Olszewskiego i czas trwania żałoby, po wpisaniu się do księgi kondolencyjnej w Kancelarii Premiera.

Kuchciński poinformował, że pogrzeb przygotowuje premier i Kancelaria Premiera.

"Żałoba najpewniej będzie trwała od czwartku do soboty, natomiast pogrzeb odbędzie się w sobotę - mam nadzieję z pełną powagą dokonaną przez wszystkich Polaków" - powiedział Kuchciński.

Marszałek Sejmu ocenił też, że Jan Olszewski swoją postawą pokazał, jak "Polacy powinni służyć narodowi, ojczyźnie i całej Polsce".

Reklama

Pytany o ostatnie wspomnienie związane z premierem Olszewskim, marszałek Sejmu nawiązywał do jego działalności w latach 90-tych. "Wcześniej znany był nam jako jeden z twórców polskiego porozumienia niepodległościowego i potem doradca prezydenta Lecha Kaczyńskiego" - mówił marszałek Sejmu.

"Bez przerwy można powiedzieć, wiedzieliśmy, poprzez pośredników - Piotra Naimskiego czy Antoniego Macierewicza, że interesował się życiem publicznym, że patrzył z troską na przyszłość Polski i że wspierał naszą pracę na rzecz umacniania Polski" - dodał Kuchciński.

Prezydent Andrzej Duda podkreślił w piątek, że pożegnanie Jana Olszewskiego wymaga stosownej powagi, a zarządzenie żałoby narodowej uważa za konieczne.

Jan Olszewski zmarł w piątek w wieku 88 lat. Był premierem w latach 1991-1992, obrońcą opozycjonistów w procesach politycznych w okresie PRL, doradcą prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama