Reklama

Kuba Strzyczkowski dla "Dziennika Gazety Prawnej": Wiem, że mnie odstrzelą

Za chwilę zostanę uznany za pożytecznego idiotę, który ma misję ocieplenia wizerunku władzy, albo naiwniaka, który uwierzył w dobre słowo, zapewnienia polityków czy członków Rady Mediów Narodowych. Z drugiej strony, dlaczego mam nie wierzyć? – mówi Kuba Strzyczkowski w rozmowie z "DGP".

Kuba Strzyczkowski, nowy dyrektor Programu Trzeciego Polskiego Radia, dziennikarz, który prowadzi audycje "Za, a nawet przeciw" i "Zapraszamy do Trójki", został zapytany w piątkowej rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną", czy boi się o życie Marka Niedźwieckiego.

"Boję się" - przyznał. "Będzie pan go ratował?" - dopytywał dziennik. "Będę. Już ratuję" - zapewnił Strzyczkowski. "Indywidualnymi seansami terapeutycznymi" - wyjaśnił.

"Marek jest pod Warszawą na działce. Wypoczywa. Jesteśmy w stałym kontakcie telefonicznym" - zdradza nowy dyrektor Programu Trzeciego Polskiego Radia. "On to wszystko straszliwie przeżywa. Kiedy ostatnio rozmawialiśmy, skończyło się tym, że obaj płakaliśmy" - przyznał.

Reklama

"To był płacz nad Trójką"

"Płakaliśmy, bo splot niebywałych wydarzeń doprowadził do tego, że coś, co było dla nas bardzo ważne, w zasadzie nie istnieje. To nie był płacz nad sobą, to był płacz nad Trójką" - dodał. "Teraz mam marzenie, że 2000. wydanie listy poprowadzi Marek" - przyznał Strzyczkowski.

Na uwagę, że wydanie to wypada 29 maja, Strzyczkowski wyjaśnia: "Nie, 5 czerwca. Tej listy z 22 maja nie liczymy". "Teraz będzie 1998 i 1/3 wydanie listy, i poprowadzi je Mariusz Owczarek. A potem Marek, mam nadzieję" - powiedział.

Dopytywany, czy wymógł na Agnieszce Kamińskiej, prezes Polskiego Radia, i na byłym dyrektorze Tomaszu Kowalczewskim, że przeproszą Niedźwieckiego za ingerencję w program, za oskarżenia, że fałszował wyniki, Strzyczkowski zaprzeczył.

"Chciałbym, by zarząd też przeprosił"

"Nie, nie mam takich możliwości, żeby móc cokolwiek wymóc na prezes Polskiego Radia" - zaznaczył. "Otrzymałem wezwanie przedprocesowe od adwokata Marka Niedźwieckiego, w których domaga się przeprosin za poważne naruszenie dóbr osobistych" - przyznał.

Na pytanie, czy od niego, Strzyczkowski wyjaśnił, że od dyrekcji Trójki. "Czyli przeszło na mnie. Dostałem to wezwanie w spadku. Przeprosin domaga się też od zarządu Polskiego Radia" - dodał. "Od początku deklarowałem, że jako dyrektor przeproszę Marka i że będzie to miało moc prawną. Nie ukrywam, że chciałbym, by zarząd też przeprosił" - podkreślił.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy