Reklama

Reklama

Kuba musi przejść kolejną operację. Potrzebna też przydomowa winda

​"Nie potrafię już zliczyć, ile syn miał ortez, gipsów, ile godzin ćwiczył, jak bardzo go bolało" - opisuje pani Basia, mama 9-letniego Kuby. Przed chłopcem kolejna, kosztowna operacja w klinice w Aschau w Niemczech. Bliskim Kuby przydałaby się również przydomowa winda. Niestety, spełnienie obu marzeń wymaga dużego nakładu środków... Mama 9-latka prosi więc o pomoc. Do końca zbiórki pozostało już niewiele czasu.

Przez swoją chorobę - artrogrypozę - Kuba nie potrafi wykonać prostych czynności: ubrać się, usiąść z pozycji leżącej, wstać, gdy upadnie, napić się z kubeczka, wejść po schodach czy samodzielnie chodzić.

Jego codzienność wypełnia ból. Chłopiec ma za sobą 10 operacji. Przed nim kolejna, w klinice w Aschau w Niemczech.

"Niestety pobyty [w Aschau - red.] są bardzo kosztowne, potem trzeba jeszcze zakupić ortezy i buty" - opisuje mama Kuby. Rodzina marzy też o przydomowej windzie. 

"Żeby dostać się do domu, Kuba musi pokonać 15 schodów, a na poddasze, gdzie ma dostosowaną do potrzeb osoby niepełnosprawnej łazienkę, aż 28! Dla zdrowego człowieka te kilkadziesiąt kroków nie stanowi większego wyzwania. Dla mnie i syna to wysiłek porównywalny z wejściem na najwyższą górę świata" - mówi. 

Reklama

Mama chłopca sama nie jest w stanie pokryć kosztów leczenia i kupna oraz montażu przydomowej windy, dlatego za pośrednictwem serwisu Siepomaga.pl poprosiła o pomoc. Brakuje wciąż bardzo dużej sumy - ponad 200 tysięcy złotych.

"Wiele razy napatrzyłam się na łzy, krzyk i ból mojego dziecka. Serce matki dłużej tego nie zniesie" - wyznaje. 

Każda złotówka jest na wagę złota. Pomagajmy! 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy