Reklama

Kto w nowym rządzie Szydło? Nieoficjalne doniesienia

Kto znajdzie się w nowym rządzie Beaty Szydło? Z nieoficjalnych doniesień, do których dotarli dziennikarze radia RMF FM wynika, że ​​Jarosław Gowin ma być wicepremierem oraz ministrem nauki i szkolnictwa wyższego.

Resortem obrony ma z kolei pokierować Antoni Macierewicz, a sprawiedliwości - Zbigniew Ziobro. Teka ministra spraw zagranicznych ma przypaść Witoldowi Waszczykowskiemu.

Tadeusz Cymański gość Kontrwywiadu radia RMF FM na pytanie Konrada Piaseckiego, czy Ministerstwem Obrony pokieruje Antoni Macierewicz zamiast Jarosława Gowina, odpowiada: "Przede wszystkim ( Beata Szydło- przyp. red.) nigdy nie wykluczała  Macierewicza. I nigdy nie używała czasu przyszłego dokonanego. Tylko używała "najbardziej prawdopodobne". Ja jestem pedantem w tych słówkach ( ...) Diabeł siedzi w szczegółach. Czyli Macierewicz w MON? - pyta dziennikarz radia RMF FM. Nie wiem. Tego snu nie miałem. To mi się nie śniło  - odpowiada gość Kontrwywiadu RMF FM.

Reklama

Jakie miejsce w nowym rządzie może zająć Zbigniew Ziobro typowany na ministra sprawiedliwości zamiast Małgorzaty Wasserman? - Śniło mi się i chcę w to uwierzyć, że będzie ministrem sprawiedliwości - odpowiada Tadeusz Cymański.

Polityczne puzzle

Wczoraj, po powrocie z krótkiego urlopu Beaty Szydło, układanie rządowych puzzli nabrało rumieńców. Trwające w siedzibie PiS narady, negocjacje i rozmowy zaczęły zmierzać do szczęśliwego finału. Przecieki - a może tylko spekulacje wydobywające się z wąskiego grona decydującego o kształcie personalnym rządu - wskazują na to że PiS ma zamiar przyjąć "twardą linię" i nie oglądać się na przyszłe krytyki.

Stąd mają się brać nominacje dla Macierewicza, czy Ziobry. O tym czy staną się one faktem, przekonać mamy się jeszcze w tym tygodniu.


RMF FM

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy