Reklama

Reklama

Kto premierem? Kaczyński, Morawiecki czy wciąż Szydło?

Po południu w Warszawie zbierze się Komitet Polityczny Prawa i Sprawiedliwości. Najważniejsi politycy partii rządzącej będą rozmawiać o bieżących tematach politycznych, w tym o rekonstrukcji rządu. W grę wchodzi nawet wymiana premier Beaty Szydło. Ewentualnymi następcami mogą być Jarosław Kaczyński i Mateusz Morawiecki.

Komitet Polityczny to 33 najważniejszych polityków PiS - w tym między innymi Jarosław Kaczyński, Beata Szydło i Mateusz Morawiecki. To właśnie te osoby są najczęściej wymieniane w dyskusji o tym kto powinien zostać albo pozostać szefem rządu. 

Rzeczniczka PiS Beata Mazurek powiedziała, że dla wielu członków jej formacji naturalnym kandydatem na premiera jest prezes Jarosław Kaczyński, ale nic nie jest przesądzone. "Trudno jest powiedzieć czy poza Jarosławem Kaczyńskim, Mateuszem Morawieckim, Beatą Szydło będą rozpatrywane jeszcze inne kandydatury" - przekazała Beata Mazurek. 

Reklama

Poseł PiS Jacek Sasin mówił w radiowej Jedynce, że Mateusz Morawiecki jako wicepremier, minister finansów i rozwoju może się pochwalić dużymi osiągnięciami. "Jeśli chodzi o rozwój gospodarczy, wzrost gospodarczy, uszczelnienie systemu podatkowego to to wszystko wskazuje, że to jest człowiek, który oczywiście mógłby taką funkcję premiera, trudną, zaszczytną, sprawować" - ocenił Jacek Sasin. 

Wiceprezes PiS Adam Lipiński uważa, że naturalnym kandydatem na premiera jest Jarosław Kaczyński. "Natomiast jakby prezes się nie zdecydował, to najlepszym kandydatem jest Mateusz Morawiecki" - stwierdził polityk partii rządzącej, dodając, że nowy rząd powinien powstać przed świętami Bożego Narodzenia. 

Wieczorem - po posiedzeniu Komitetu Politycznego - ma odbyć się wyjazdowe posiedzenie Klubu Parlamentarnego PiS. 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy