Reklama

Kto nagrał Kaczyńskiego? "Rz": Birgfellner unika odpowiedzi

​Mnożą się wątpliwości wokół "taśm Kaczyńskiego". Pełnomocnicy austriackiego biznesmena i prokuratura prowadząca postępowanie sprawdzające wzajemnie zarzucają sobie utrudnianie sprawy, a główny zainteresowany - Gerald Birgfellner od 13 lutego jest nieuchwytny.

Jak ustaliły dziennikarki "Rzeczpospolitej" - Izabela Kacprzak i Grażyna Zawadka, zachowanie biznesmena wzbudza wątpliwości śledczych. Od 13 lutego nie znajduje on czasu, by dokończyć przesłuchanie w prokuraturze. Ostatnie terminy zostały odwołane, ponieważ Birgfellner przebywał za granicą - czytamy.

Wątpliwości prokuratury wzbudzają także dotychczasowe przesłuchania. Austriak dostarczył prokuraturze dwie kopie nagrań. Nie powiedział jednak wprost, że to on nagrywał Jarosława Kaczyńskiego na Nowogrodzkiej. W tej sprawie kluczy, nie udziela jasnej odpowiedzi, jedynie sugeruje, że to on jest autorem nagrań - czytamy. 

Reklama

Nie ma też odpowiedzi, co się stało z kopertą, o której biznesmen zeznał w prokuraturze. Tłumaczył wówczas, że Jarosław Kaczyński polecił mu przekazanie łapówki w wysokości 100 tys. zł. Kiedy stwierdził, że posiada połowę tej kwoty, miał zapakować 50 tys. zł do koperty i zanieść pieniądze do siedziby PiS na Nowogrodzkiej. Birgfellner nie pamięta jednak, komu wręczył pieniądze będąc już w siedzibie PiS - opisuje zeznania Austriaka "Rzeczpospolita".

W tle toczy się gra między prokuraturą a pełnomocnikami biznesmena - pisze gazeta. Mec. Roman Giertych oskarża prokuraturę o wpływanie na zeznania jego klienta, prokuratura zaś odrzuca oskarżenia i wskazuje na utrudniony kontakt z Birgfellnerem i wątpliwości w kwestii bezstronności tłumaczki. 

Więcej w piątkowej "Rzeczpospolitej". 

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy