Reklama

Kto ma najwięcej władzy w Polsce? Sondaż dla TVN

Ponad połowa spośród ankietowanych Polaków uważa, że osobą posiadającą najwięcej władzy w kraju jest prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński - wynika z sondażu Millward Brown SA przeprowadzonego dla Faktów TVN i TVN24. Z pracy prezydenta Andrzeja Dudy jest zadowolona trochę ponad połowa pytanych. Pracę premier Beaty Szydło większość ocenia źle.

Władza w rękach prezesa?

W sondażu przeprowadzonym dla Faktów TVN i TVN24 aż 57 proc. Polaków przyznało, że osobą, która posiada najwięcej władzy w Polsce, jest Jarosław Kaczyński. Na prezydenta Dudę wskazało 17 proc. ankietowanych, tyle samo co na Beatę Szydło.

Zaskoczeniem w sondażu jest to, że 4 proc. ankietowanych wskazało osobę Andrzeja Rzeplińskiego, prezesa TK, jako tę, która posiada w Polsce najwięcej władzy.

Ocena pracy

Inne pytanie zadane w sondażu dotyczyło oceny pracy prezydenta i premier.

Pracę prezydenta Andrzeja Dudy dobrze ocenia trochę ponad połowa ankietowanych (51 proc.), a źle 44 proc. Polaków. Jak donosi TVN24, od połowy grudnia 2015 roku, kiedy przeprowadzano analogiczne badanie, zadowolenie z pracy prezydenta wzrosło o 12 proc. Odsetek osób oceniających go źle spadł natomiast o 6 punktów proc.

Reklama

Pracę premier Beaty Szydło i jej gabinetu większość Polaków ocenia źle. 52 proc. ankietowanych nie jest zadowolonych z jej działań. Dobrze pracę premier oceniło 43 proc. ankietowanych.

W porównaniu do analogicznego sondażu z grudnia 2015 roku, poparcie dla pracy Beaty Szydło wzrosło o 9 punktów proc. Premier zanotowała jednocześnie o 1 punkt proc. spadek odsetka osób niezadowolonych z jej pracy.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy