Reklama

Reklama

Kto kandydatem PiS: Dworczyk czy Jaki?

W najbliższych dniach zostanie rozstrzygnięte kto zostanie kandydatem PiS w wyborach na prezydenta Warszawy; decyzja w tej sprawie może być tuż przed konwencją PiS 14 kwietnia lub po konwencji - powiedział w czwartek szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin.

Sasin, pytany w TVN24, kto zostanie kandydatem PiS w wyborach na prezydenta Warszawy: obecny szef KPRM Michał Dworczyk, czy wiceminister sprawiedliwości i szef komisji reprywatyzacyjnej Patryk Jaki, odparł że obecnie "jesteśmy na progu tej decyzji". "Myślę że w najbliższych dniach, to zostanie rozstrzygnięte, zostanie zaspokojona ciekawość nas wszystkich" - dodał.

Dopytywany, czy ta decyzja zostanie podjęta przed konwencją PiS 14 kwietnia, Sasin powiedział, że "być może" będzie ona "tuż przed 14 kwietnia" ale - jak zaznaczył "może być po" tej dacie.

Reklama

Sasin podkreślił też, że przy wyborze kandydata Prawa i Sprawiedliwości "trzeba wszystko wziąć pod uwagę", w tym jego rozpoznawalność oraz szansę pozyskania nowego elektoratu. Zadeklarował, że pomoże każdemu kandydatowi Prawa i Sprawiedliwości, bez względu na to, kto nim zostanie.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla tygodnika "Gazeta Polska", który ukazał się w środę podkreślił, że ostateczna decyzja, kto będzie kandydatem PiS na prezydenta stolicy, nie została podjęta, ale to "bardzo szybko nastąpi". "Nie jest tajemnicą, że wybór padnie albo na Patryka Jakiego, albo na Michała Dworczyka. Gdybyśmy kierowali się jedynie sondażami - dziś przecież wszystkie partie je przeprowadzają - to należałoby ocenić, że szanse tego drugiego w rywalizacji o prezydenturę stolicy są większe" - powiedział Kaczyński.

"Sęk w tym, iż wyrazistość pana Jakiego ma zdolność mobilizującą nie tylko jego zwolenników, lecz także przeciwników. Michał Dworczyk zdaje się mieć większe szanse na poszerzenie dzisiejszego elektoratu PiS w stolicy" - ocenił Kaczyński. Podkreślił jednocześnie, że ostatecznej decyzji na razie nie ma.

14 kwietnia ma się odbyć konwencja PiS w Warszawie m.in. z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego, wicepremier Beaty Szydło oraz prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Prawo i Sprawiedliwość podsumuje wówczas dwa lata swych rządów; nakreśli też założenia programowe na kolejne lata.

Pierwsza tura wyborów samorządowych odbędzie się w jedną z trzech niedziel: 21 października, 28 października lub 4 listopada br. W wyborach wybierzemy wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, a także rady gmin i powiatów oraz sejmiki województw. 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy