Reklama

Ksiądz na chrzcinach zwrócił się do ojca dziecka: "Ty tłuku jeden"

Duchowny udzielający chrztu małej Zosi stracił cierpliwość. Ojciec dziewczynki, zapytany standardowo, o co prosi Kościół Boży dla swojego dziecka, nie potrafił znaleźć odpowiedzi, która usatysfakcjonowałaby kapłana. "Ty tłuku jeden" - skomentował wymownie ksiądz.

Na TikToku został opublikowany film przedstawiający niespotykaną sytuację podczas chrztu. - O co prosicie kościół Boży dla Zosi? - pyta udzielający sakramentu kapłan. - O schronienie, o dom - odpowiada niepewnie młody ojciec. Duchowny nie takiej odpowiedzi się spodziewał. Jest to bowiem pytanie, które kapłani zawsze zadają podczas liturgii chrztu świętego, a należy na nie odpowiedzieć po prostu "o chrzest". Zakoczony ksiądz, który nie usłyszał poprawnej odpowiedzi, postanowił pouczyć tatę małej Zosi. - O chrzest, ty tłuku jeden. Matko jedyna - zirytował się.

Reklama

Wygląda jednak na to, że ojciec dziewczynki nie przejął się niezbyt kulturalną, delikatnie mówiąc, uwagą kapłana. Na nagraniu widzimy, że zarówno on, jak i mama dziecka, śmieją się z tej pomyłki. 

TikTok: Nagranie z chrztu hitem internetu

Wideo szybko zyskało popularność w internecie. Na TikToku ma już ponad 2,8 mln wyświetleń. Widzowie chętnie je komentują, podpowiadając rodzicom Zosi, co mogliby odpowiedzieć na pytanie "O co prosicie Kościół Boży?".  

"O nowego księdza" - sugeruje jedna z internautek. 

Czy tak powinien zachować się ksiądz w czasie ważnej dla rodziców uroczystości? Podziel się swoją opinią na Facebooku! 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Chrzest | ksiadz | ojciec | dziecko | TikTok

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy