Reklama

Reklama

Ks. Śliwiński: Data beatyfikacji kardynała Wyszyńskiego nie jest znana

"Data beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego nie jest znana, ponieważ wciąż trwa jeszcze jego proces beatyfikacyjny" - powiedział w środę rzecznik Archidiecezji Warszawskiej ks. Przemysław Śliwiński. Odniósł się w ten sposób do doniesień "Tygodnika Powszechnego", który w środę 25 września podał, że beatyfikacja odbędzie się w czerwcu 2020 roku.

"Proces beatyfikacyjny kardynała Stefana Wyszyńskiego trwa i z wielkimi nadziejami, w duchu modlitwy, czekamy na jego zakończenie i ogłoszenie przez stolicę apostolską daty i miejsca beatyfikacji" - podkreślił ks. Śliwiński.

Zapytany skąd wzięła się informacja "Tygodnika Powszechnego", że jest znana data beatyfikacji: czerwiec 2020 roku, rzecznik Archidiecezji Warszawskiej odpowiedział, że tego nie wie, "to są ich nieoficjalne informacje, których ja nie mogę potwierdzić, ponieważ proces jeszcze się nie zakończył. Podanie daty oznacza zakończenie procesu beatyfikacyjnego" - wyjaśnił ks. Śliwiński.

Reklama

"Tygodnik Powszechny" poinformował w środę, że "1 października zbierze się komisja kardynałów i biskupów, która zatwierdzi i przedstawi papieżowi do podpisu dekret o cudzie dokonanym za wstawiennictwem Prymasa Tysiąclecia. Według informacji z Watykanu beatyfikacja odbędzie się w czerwcu 2020 roku w Warszawie. Jest to życzenie kardynała Kazimierza Nycza" - napisano.

Reklama

Reklama

Reklama