Reklama

Reklama

Krzysztof Szczerski: Słowa prezesa PiS zachęcają do wyciszenia emocji

Słowa prezes PiS Jarosława Kaczyńskiego zachęcające do wyciszenia emocji to dobry sygnał, który wychodzi naprzeciw także oczekiwaniom prezydenta Andrzeja Dudy - powiedział PAP szef jego gabinetu Krzysztof Szczerski. Jak mówił, prezydent pozostaje przywiązany do głębokiej reformy wymiaru sprawiedliwości.

Prezes PiS w czwartek powiedział, że zatrzymanie przez prezydenta reformy, która miała na celu dekomunizację sądownictwa, było poważnym błędem, ale teraz trzeba myśleć o tym, jak z tego wyjść i jak doprowadzić do tego, by to był tylko incydent, który zostanie szybko zapomniany. Mówił, że teraz warto poczekać na przedłożenie prezydenta, który zapowiedział przygotowanie projektów ustaw o SN i KRS.

Do słów Jarosława Kaczyńskiego odniósł się w piątek w rozmowie z PAP szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski. "Naszym wspólnym zadaniem jest teraz odbudowa spójności i siły zwolenników dobrej zmiany i zapewnienie realizacji wspólnego celu, jakim jest reforma naszego państwa. Mam nadzieję i przekonanie, że jest to możliwe i tej pracy teraz warto się poświęcić" - podkreślił Szczerski.

Reklama

Prezydent w poniedziałek ogłosił swoją decyzję o zawetowaniu dwóch ustaw: o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa. Podpisał trzecią z ustaw dotyczącą ustroju sądów powszechnych, która trafiła na jego biurko. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy