Reklama

Reklama

Krzysztof Luft: To czarny dzień w historii polskich mediów

- To jest czarny dzień w historii polskich mediów, ostatniego 25-lecia. To jest coś niesłychanego - tak członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Krzysztof Luft skomentował przyjęcie przez Sejm nowelizacji ustawy medialnej autorstwa PiS.

- Przez parę ostatnich tygodni a nawet miesięcy słyszeliśmy zapowiedzi o konieczności odpolitycznia polskich mediów i dekomercjalizacji mediów publicznych - mówił Luft w TVP Info. 

- Dostaliśmy cztery artykuły, które sprowadzają się wyłącznie do jednej rzeczy: do przejęcia władz spółki i do przekazania ich bezpośrednio pod kontrolę polityczną (..). To chyba jakiś żart. Słowo "żart" używam nie bez powodu, dokładnie w ten sposób określił pewne pomysły ustawy medialnej, które szły w tym kierunku w 2008 roku, nie kto inny tylko prezydent Lech Kaczyński - stwierdził członek KRRiT. 

Reklama
Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy