Reklama

Reklama

Krzysztof Łapiński nowym rzecznikiem prezydenta Andrzeja Dudy

Obecny poseł PiS Krzysztof Łapiński zostanie rzecznikiem prezydenta Andrzeja Dudy - poinformował w piątek Marcin Kędryna z Kancelarii Prezydenta RP.

Łapiński ma zostać sekretarzem stanu w Kancelarii Prezydenta RP. Będzie musiał zdać mandat poselski. 

"Jesteśmy z prezydentem Andrzejem Dudą wstępnie umówieni, że w następnym tygodniu, w czwartek, po jego powrocie z wizyty w Afryce, odbędzie się moja nominacja" - poinformował Krzysztof Łapiński na piątkowej konferencji prasowej.

Dotychczasowy dyrektor biura prasowego prezydenckiej kancelarii Marek Magierowski poinformował w piątek, że odchodzi z Kancelarii Prezydenta. Jako powód rezygnacji wskazał względy rodzinne.

Reklama

Krzysztof Łapiński jest z wykształcenia politologiem. Od 2002 roku jest związany z PiS. Był m.in. pracownikiem biura prasowego klubu parlamentarnego partii. W 2014 r. pełnił funkcję zastępcy rzecznika PiS. Był w sztabie przygotowującym kampanię wyborczą premier Beaty Szydło w 2015 r.

W 2015 r. zdobył mandat posła, startując z okręgu pilskiego. Jego miejsce w Sejmie - jak wynika ze stron PKW - może zająć kolejna na liście Marta Kubiak.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy