Reklama

Reklama

Krzysztof Krajewski nowym ambasadorem Polski w Moskwie

Krzysztof Krajewski objął obowiązki ambasadora Polski w Moskwie. Nowy szef placówki złożył kopie listów uwierzytelniających w rosyjskim Ministerstwie Spraw Zagranicznych.

Krzysztof Krajewski związany jest z polskim MSZ od 1993 r. W 1998 r. był Konsulem Generalnym w Warnie. Od 2003 do 2005 r. pracował w sekretariacie szefa polskiej dyplomacji, a następnie objął stanowisko ambasadora w Azerbejdżanie.

Po powrocie do Polski pracował jako dyrektor protokołu w resorcie spraw zagranicznych, po czym ponownie wyjechał na placówkę dyplomatyczną, tym razem jako ambasador Polski w Bułgarii. 

Wrócił do kraju w 2018 r. na stanowisko szefa protokołu.

Nominacja na ambasadora w Rosji

Nominację na ambasadora RP w Rosji otrzymał w grudniu ubiegłego roku. Dwa miesiące trwały przygotowania do objęcia placówki. 

Reklama

Na razie nie wiadomo, kiedy polski dyplomata będzie mógł wręczyć listy uwierzytelniające prezydentowi Rosji. Jak podały służby prasowe polskiej ambasady w Moskwie, kopie listów trafiły do rosyjskiego MSZ. 


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy