Reklama

Krzysztof Brejza wygrał w sądzie z prezes TK. Przyłębska nie składa broni

"Wygrałem w sądzie sprawę z 'prezes' Trybunału Konstytucyjnego. Dziś otrzymałem info, iż pani 'prezes' TK złożyła skargę na to orzeczenie. Broni dzielnie informacji o kosztach najmu słynnego apartamentu" - napisał we wtorek na Twitterze senator Krzysztof Brezja (PO).

Krzysztof Brejza już w ubiegłym roku skierował do Kancelarii Trybunału Konstytucyjnego pytania w sprawie mieszkania przy alei Szucha. O apartamencie z własnym basenem i siłownią pisała wówczas "Gazeta Wyborcza". To tam prezes Trybunału odwiedzał szef PiS Jarosław Kaczyński, mówiąc, że Przyłębska jest jego "towarzyskim odkryciem".

Powołując się na ustawę o dostępie do informacji publicznej, Brejza domagał się od Kancelarii Trybunału Konstytucyjnego odpowiedzi na pytania: "Czy ze środków TK wynajmowane jest jakiekolwiek mieszkanie w jednej z kamienic przy alei Szucha". Jeśli to prawda, senator dopytywał, ile miesięcznie TK przeznacza na jego wynajem i kto z niego korzysta.

Reklama

W styczniu 2020 roku Wojewódzki Sąd Administracyjny nakazał Trybunałowi Konstytucyjnemu odpowiedzieć na pytania dotyczące apartamentu przy al. Szucha. Julia Przyłębska zaskarżyła jednak decyzję WSA.

"Broni dzielnie informacji o kosztach najmu słynnego apartamentu, odwiedzanego m.in. przez prezesa" - skomentował na Twitterze senator Krzysztof Brejza, publikując orzeczenie WSA i wniosek, który złożył w TK.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy