Reklama

Reklama

Kryzys migracyjny. 375 prób nielegalnego przekroczenia granicy

Grupa ponad 200 migrantów forsowała ostatniej doby granicę polską granicę w okolicach Czeremchy (woj. podlaskie) - poinformowała na Twitterze Straż Graniczna. W ciągu ostatnich 24 godzin zanotowano łącznie 375 prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski.

"Na odcinku ochranianym przez PSG w Czeremsze grupa ponad 200 osób forsowała granicę" - podała w czwartek Straż Graniczna.

Zniszczona zapora na granicy

Na Twitterze SG zamieszczono także nocne zdjęcie pokazujące zniszczoną zaporę z drutu kolczastego na granicy.

Ostatniej doby zanotowano łącznie 375 prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski

Wobec 56 cudzoziemców funkcjonariusze SG wydali postanowienia o opuszczeniu Polski. Zatrzymano 2 nielegalnych imigrantów-obywateli Iraku - czytamy na Twitterze Straży Granicznej.

Kryzys migracyjny na granicy z Białorusią

Od początku roku Straż Graniczna zanotowała ponad 35 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej, z czego ponad 6 tys. w listopadzie, blisko 17,3 tys. w październiku, prawie 7,7 tys. we wrześniu i ponad 3,5 tys. w sierpniu.

Reklama

Od 2 września w związku z presją migracyjną w przygranicznym pasie z Białorusią w 183 miejscowościach woj. podlaskiego i lubelskiego obowiązuje stan wyjątkowy. Został on wprowadzony na 30 dni na mocy rozporządzenia prezydenta Andrzeja Dudy, wydanego na wniosek Rady Ministrów. Sejm zgodził się na przedłużenie stanu wyjątkowego o kolejne 60 dni.

Do połowy przyszłego roku na odcinku granicy z Białorusią stanie stalowy płot zwieńczony drutem kolczastym i wzbogacony o urządzenia elektroniczne. Zapora o długości 180 km i 5,5 m wysokości powstanie na Podlasiu. Wzdłuż granicy zamontowane będą czujniki ruchu, kamery dzienne i nocne. Na Lubelszczyźnie naturalną zaporą jest Bug.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje