Reklama

Krystyna Pawłowicz uderza w "zagraniczne firmy" i WOŚP

Sędzia Trybunału Konstytucyjnego Krystyna Pawłowicz postanowiła zabrać głos w sprawie tegorocznej zbiórki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Była posłanka PiS uderzyła w swoim wpisie w zagraniczne firmy. "Towary i usługi tych firm mniej bystrych klientów, często nie popierających WOŚP zmuszały do wpłat na jej rzecz" - głosi post. Nie jest to pierwszy raz, kiedy Pawłowicz krytykuje zbiórkę.

31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się w zeszłą niedzielę. Mimo to, sędzia Trybunału Konstytucyjnego Krystyna Pawłowicz postanowiła nie przejść obok tego wydarzenia obojętnie. 

W mediach społecznościowych zamieściła wpis, który uderza w "zagraniczne firmy". Post Pawłowicz na Twitterze brzmi: "A ile z tej sumy wpłaciły ZAGRANICZNE firmy spożywcze, telekomunikac., banki itp, wspierające lewicową wośp? Wcale nie "Polacy"? Czy wsparły też katolicki CARITAS? Nie?" (pisownia oryginalna).

 

Co więcej, sędzia TK dodała, że "towary i usługi tych firm mniej bystrych klientów, często nie popierających wośp zmuszały do wpłat na jej rzecz". Krystyna Pawłowicz nie podała jednak, jakie konkretnie firmy ma na myśli. 

Reklama

Krystyna Pawłowicz krytykuje WOŚP. To nie pierwszy raz

Powyższy wpis Pawłowicz nie jest wyjątkiem. W 2021 roku, była posłanka PiS również krytykowała WOŚP i samego Jerzego Owsiaka. Jak twierdziła, organizator Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie zbierał pieniądze "przy wykorzystaniu dzieci". 

"31 stycznia J.OWSIAK, przy wykorzystaniu dzieci, będzie zbierał pieniądze na swą UPOLITYCZNIONĄ LEWICOWĄ fundację" - głosi wpis sprzed dwóch lat. Dodała w nim również, że "nie daje na WOŚP, ani na Owsiaka", a wspiera dobroczynność Caritasu. 

31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Tegoroczny, 31. Finał WOŚP odbywał się pod hasłem "Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich - małych i dużych!". Licznik WOŚP w ubiegłym tygodniu wskazał 154 606 764 złotych. Internetowe zbiórki i aukcje trwają, dlatego też kwota ta najprawdopodobniej nie jest ostateczna. 

W tym roku, w finale WOŚP brało udział ponad 120 tys. wolontariuszy, a zbiórka znana jest niemal na całym świecie. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Krystyna Pawłowicz | WOŚP | WOŚP 2023 | Jerzy Owsiak

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy