Reklama

Krystyna Pawłowicz: Nie dajmy ulicy manipulować treścią wyroku TK

"Nie dajmy ulicy manipulować treścią wyroku Trybunału Konstytucyjnego" - napisał w niedzielę (25 października) na Twitterze sędzia Trybunału Konstytucyjnego prof. Krystyna Pawłowicz. Jak podkreśliła, wyrok "wejdzie w życie dopiero po jego publikacji".

"Uwaga! Nie dajmy ulicy manipulować treścią wyroku TK. Fakty są takie: Wyrok: NIE dotyczył zakazu aborcji w wypadku GWAŁTU; NIE dot. zakazu aborcji w razie ZAGROŻENIA ŻYCIA MATKI; NIE zakazuje BADAŃ PRENATALNYCH; Wejdzie w życie dopiero PO jego publikacji" - napisała na Twitterze Krystyna Pawłowicz (pisownia oryginalna - red.).

Prof. Krystyna Pawłowicz była w składzie orzekającym Trybunału Konstytucyjnego w sprawie jednego z zapisów ustawy dotyczącej aborcji. Przypomnijmy, że TK orzekł w czwartek 22 października, że przepis zezwalający na dopuszczalność aborcji w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodny z konstytucją.

Reklama

Orzeczenie to wywołało masowe protesty. W Warszawie manifestacje odbywały się m.in. w okolicy domu prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego oraz przed siedzibą TK. W niedzielę (25 października) protesty przeniosły się także pod kościoły, doszło do incydentów, podczas których zakłócano msze. Więcej tutaj

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy