Reklama

Reklama

KRRiT upomina TVP. Chodzi o materiały dotyczące Donalda Tuska

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji upomniała TVP za manipulację w materiałach o Donaldzie Tusku. Pokazywano w nich lidera PO mówiącego po niemiecku i powtarzającego słowa "für Deutschland". Rada przyznała, że otrzymała wiele skarg w tej sprawie - informuje Onet.pl.

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji otrzymywała skargi dotyczące materiałów TVP o powrocie Donalda Tuska do polskiej polityki od wielu widzów. Twierdzili oni, że materiały były zmanipulowane, wielokrotnie pokazywano w nich ten sam fragment wystąpienia Tuska w języku niemieckim. W związku z tym Rada upomniała TVP. 

"Łamią ustawową zasadę bezstronności i rzetelności"

Jednym z autorów skargi był Krzysztof Luft, były członek KRRiT. 

- Ta reakcja KRRiT — w sensie sankcji — jest oczywiście symboliczna, ale sam fakt, że KRRiT zgodziła się z tą argumentacją i uznała, że "Wiadomości" i TVP Info, relacjonując działalność Donalda Tuska, łamią ustawową zasadę bezstronności i rzetelności, jest niesłychanie ważny - powiedział Onetowi Luft. 

"Eksploatacja tego tematu w kolejnych wydaniach serwisów informacyjnych wywołała sprzeciw wielu widzów, którzy - w ocenie KRRiT - mogli czuć się epatowani nadmierną kumulacją tych samych informacji i towarzyszących im powtarzanych obrazów, z czym wiązał się brak lub znikoma ilość nowych wiadomości. W tym okresie widzowie otrzymywali ten sam materiał powtórkowy, pozbawiony waloru informacyjnego" - to fragment odpowiedzi, jaką Luft otrzymał od KRRiT. 

Czytaj także: DONALD TUSK: PIS STAŁ SIĘ PROBLEMEM CAŁEJ UNII EUROPEJSKIEJ

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne