Reklama

Kraków: Zderzenie tramwaju z ciężarówką

13 osób zostało poszkodowanych w czwartek w zderzeniu tramwaju z ciężarówką na Rondzie Grunwaldzkim w Krakowie. Dziesięć z nich zostało przewiezionych do szpitali - poinformowała PAP rzeczniczka Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego Joanna Sieradzka. Tramwaj się wykoleił, zerwana została trakcja elektryczna.

Jak powiedział PAP rzecznik Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego Marek Gancarczyk do wypadku doszło, gdy tramwaj linii "11" ruszył z przystanku znajdującego się przed rondem. Kiedy skład był na rondzie w wagon uderzyła ciężarówka.

Według ustaleń policji i motorniczy, i kierowca byli trzeźwi. Nie wiadomo, dlaczego ciężarówka nie wyhamowała przed rondem, które objeżdżała.

"W wypadku poszkodowanych zostało 13 dorosłych osób. Trzem z nich ratownicy udzielili pomocy na miejscu. Dziesięć z podejrzeniami złamań, urazów kończyn i potłuczeń zostało przewiezionych do pięciu krakowskich szpitali. Żadna z tych osób nie jest w stanie ciężkim" - powiedziała PAP Sieradzka.

Reklama

Komunikacja tramwajowa do Borku Fałęckiego i na Czerwone Maki odbywa się objazdem przez ul. Krakowską i Kalwaryjską. W rejonie Ronda Grunwaldzkiego MPK uruchomiło także autobusy zastępcze. Kierowcy mogą przejechać rondo korzystając z podziemnego tunelu.

Sprawdź na bieżąco - utrudnienia na drogach w całej Polsce!

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Najświeższe informacje o sytuacji na drogach na TwitterzeINTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy