Reklama

Reklama

Kraków: Premier Szydło i kardynał Dziwisz na otwarciu Parku Miłosierdzia w Łagiewnikach

"Papież Franciszek upomniał się o szacunek do natury; realizujemy tę myśl i pragniemy szanować naturę" - powiedział kard. Stanisław Dziwisz podczas otwarcia Parku Miłosierdzia w Łagiewnikach. W wydarzeniu wzięła udział także premier Beata Szydło.

"Papież Franciszek upomniał się o szacunek do natury, więc tutaj realizujemy tę myśl i to nauczanie ojca świętego i pragniemy szanować naturę, a jednocześnie tworzyć te piękne parki, lasy dla naszego dobra i przyszłości" - powiedział kardynał Dziwisz. Nawiązał równocześnie do encykliki Franciszka "Laudato si".

Dodał, że park cisów, który powstanie "będzie przypominał Jana Pawła II i historię tego miejsca". "Nasiona poświęcił Benedykt XVI. Dlatego łączy nas ta pamięć papieży: Jana Pawła II i Benedykta XVI" - zaznaczył.

Reklama

Premier Szydło przypomniała wezwanie Jana Pawła II: "Nie lękajcie się".

"Mam nadzieję, że wsłuchamy się w głos ojca świętego Franciszka i wsłuchamy się w głos Jana Pawła II, który cały czas jest z nami; patronuje nam i jego nauka, jego myśli; to jest ta ogromna wartość, ogromne bogactwo, które dla nas, dla polskiego narodu i dla wszystkich wierzących na świecie, dla naszych gości w Polsce są niezwykle istotne" - powiedziała szefowa rządu.

Zwracając się do wolontariuszy, którzy pomagali w sadzeniu drzew w Parku Miłosierdzia, Szydło podkreśliła, że to jest ich czas. "Jesteśmy tutaj przede wszystkim dla Was. Chcemy razem z Wami spotykać się, rozmawiać, bawić się i uczyć się tego, o czym mówił Jan Paweł II, tego, o czym mówi ojciec święty Franciszek - żebyśmy byli razem, żebyśmy byli jedno i żebyśmy potrafili w tym trudnym świecie odnajdować przede wszystkim dobro" - zaznaczyła.

"Nawiązując do słów: 'Nie lękajcie się', to chcę powiedzieć, że młodzież się nie lęka. Lękają się ci, którzy są odpowiedzialni za bezpieczeństwo, ale widzę i premier to potwierdziła, że ci, którzy są odpowiedzialni nie lękają się, ponieważ to bezpieczeństwo jest zapewnione ze strony ludzi, a jeszcze dodam, że zapewnione ze strony opatrzności bożej i Jana Pawła II. Jeśli on chciał Światowych Dni Młodzieży i je rozpoczął, to niech czuwa. Jestem przekonany, że on czuwa" - powiedział kard. Dziwisz.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy