Reklama

Kraków: Akt oskarżenia przeciwko członkom egipsko-polskiego gangu

Do Sądu Okręgowego w Krakowie został skierowany akt oskarżenia przeciwko 11 osobom, w tym sześciu członkom egipsko-polskiego gangu. Odpowiedzą m.in. za handel narkotykami.

Śledztwo w tej sprawie prowadził prokurator Małopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie wspólnie z Centralnym Biurem Śledczym Policji.

Sześciu z 11 oskarżonych odpowie m.in. udział w zorganizowanej grupie przestępczej i popełnienie szeregu przestępstw z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. O kierowanie tą grupą prokuratura oskarżyła Mohameda A.N. Trzy osoby zostały oskarżone o czyny o charakterze korupcyjnym związane z umożliwieniem przeprowadzenia przeglądu rejestracyjnego pojazdu bez jego faktycznego badania. Jednemu z oskarżonych prokurator zarzucił nielegalne posiadanie broni.

Reklama

W lipcu 2020 roku rozbito grupę

Trzon grupy przestępczej stanowili obywatele Egiptu, legalnie przebywający na terenie Polski, którzy współpracowali z mieszkańcami Krakowa i Podhala. Grupa została rozbita w lipcu 2020 r. Nadkom. Iwona Jurkiewicz z CBŚP informowała wówczas, że działania funkcjonariuszy doprowadziły do zatrzymania ośmiu osób, przejęcia znacznych ilości narkotyków syntetycznych oraz marihuany i haszyszu o łącznej wartości około 400 tys. zł. Zabezpieczono także mienie podejrzanych o równowartości 590 tys. zł.

Kierujący grupą Mohamed A.N. ukrywał się na terenie Wielkiej Brytanii. Został zatrzymany w listopadzie ub.r. na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania w Edynburgu.

Czyny zarzucane podejrzanym zagrożone są karą do 12 lat pozbawienia wolności.

Przekaż 1 proc. na pomoc dzieciom - darmowy program TUTAJ


PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy