Reklama

Reklama

Krajowa Grupa Spożywcza na temat braku cukru: Obserwujemy elementy paniki

- Jesteśmy w podobnej sytuacji jak w czasie pandemii. Tak samo wtedy niektóre media snuły historie o braku cukru, to wywołało panikę w sklepach. Cukru w Krajowej Grupie Spożywczej wtedy nie zabrakło i nie zabraknie go teraz. Stajemy na wysokości zadania - uspokajał na briefingu dot. sytuacji na rynku cukru w Polsce Tomasz Rega, wiceprezes Krajowej Grupy Spożywczej S.A.

 - W 100 proc. realizujemy nasze kontrakty, również z siecią handlową, o której ostatnio jest głośno i w której zabrakło cukru. To nie jest tak, że brak cukru w tej sieci wynika z naszej przewiny. To, co mieliśmy zrobić, zrobiliśmy i w dalszym ciągu w kolejnych miesiącach będziemy robić - mówił Tomasz Rega.

Cukier a braki na rynku. Krajowa Grupa Spożywcza komentuje

- Wiemy też, że ta sieć zmieniała swoje centra logistyczne w ostatnich tygodniach i miesiącach. Te zmiany mogą powodować trudności transportowe, czy personalne. My dostarczamy do tej sieci cukier zgodnie z planem - przekazał mediom Jan Wernicki, prezes KGS.

Reklama

W ten sposób odniósł się do informacji podanej przez sieć Biedronka, która przekazała w środę 20 lipca informację o wprowadzeniu limitu na cukier. Od środy na jeden paragon będzie można maksymalnie kupić 10 kg produktu.

Krajowa Grupa Spożywcza o sytuacji na rynku cukru w Polsce

- W związku z informacjami o cukrze i jego niedoborem, chcemy potwierdzić, że nie odczuwamy żadnych przeszkód - przekazał na czwartkowym briefingu w siedzibie Krajowej Grupy Spożywczej prezes Wenicki. - Jeżeli występują tego typu problemy, to są one wynikiem problemów wewnętrznych sklepów. Cukier jest i będzie dostarczany - zapewnił.

Siedzący obok prezesa KGS członek zarządu spółki Polski Cukier Tomasz Rega przypomniał podobną sytuację sprzed dwóch lat, gdy Polacy masowo wykupowali cukier ze sklepów. - Wtedy pewne media też snuły przypuszczenia, że zabraknie cukru. Krajowa Grupa Spożywcza ma cukier, jesteśmy gotowi do rozmów. Cukier jest w naszych silosach - rozwiał wątpliwości Rega.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy