Reklama

Reklama

Krajobraz po burzach. Wicedyrektor RCB: 1124 interwencji w ciągu ostatniej doby, 16 tys. osób bez prądu

W związku z burzami PSP odnotowała 1124 interwencje. Bez prądu pozostaje 16 tys. odbiorców - napisał na swoim Twitterze w poniedziałek wicedyrektor Rządowego Centrum Bezpieczeństwa Grzegorz Świszcz.

Jak podał Świszcz, najwięcej interwencji było w woj. mazowieckim - 587 oraz łódzkim - 121. Łącznie zostało uszkodzonych 7 dachów.

- Bez prądu pozostaje 16 tys. odbiorców, najwięcej na terenie woj. mazowieckiego - 12,5 tys. Brak osób rannych - przekazał. Dodał, że dane pochodzą z godz. 6 w poniedziałek.

Minionej doby strażacy interweniowali na Mazowszu w związku z burzami 617 razy, z czego 304 razy w Warszawie - poinformował w poniedziałek rano oficer prasowy mazowieckiego komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej mł. bryg. Karol Kierzkowski. W związku z opadami deszczu i silnym wiatrem strażacy podjęli również wiele interwencji w okolicach stolicy: w pow. pruszkowskim (71), legionowskim (40), grodziskim (34) czy wołomińskim (25).

Reklama

Ponadto, w woj. śląskim - 96, w woj. małopolskim - 74, w podlaskim - 54, a w woj. wielkopolskim - 46.

- Brak informacji o osobach rannych - mówił Kierzkowski.

Zgodnie z danymi RCB na godz. 22 bez prądu było 25 tys. odbiorców. Najwięcej na terenie woj. mazowieckiego - 21,8 tys.

RCB wydało alerty

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wydało na niedzielne popołudnie i noc alerty bezpieczeństwa dotyczące bardzo silnego wiatru i burz z gradem dla województw: mazowieckiego, łódzkiego, opolskiego, śląskiego, powiatów centralnych i zachodnich świętokrzyskiego, powiatów centralnych i północno-zachodnich małopolskiego oraz powiatów zachodnich i północnych lubelskiego.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w niedzielę ostrzeżenia trzeciego, najwyższego stopnia przez burzami z gradem dla województw: łódzkiego, opolskiego i śląskiego. Drugi stopień obowiązuje natomiast w województwie mazowieckim i w części województw: podlaskiego, świętokrzyskiego i małopolskiego.

Pierwszy stopień ostrzeżeń przed burzami z gradem wydano dla części Dolnego Śląska. Ten stopień mają alerty dla województw kujawsko-pomorskiego i warmińsko-mazurskiego i części województwa podlaskiego, które dotyczą wystąpienia silnego deszczu z burzami.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy