Reklama

Reklama

​Kownacki: Jestem przekonany, że Macierewicz zostanie na swoim stanowisku

"Jestem przekonany, że jeśli chodzi o szefa MON, nie będzie dochodziło do żadnych zmian w najbliższym czasie. Zarówno ministrowi, jak i prezydentowi zależy na bezpieczeństwie państwa polskiego, więc myślę, że znajdą wspólny język" - uważa wiceszef MON Bartosz Kownacki.

"Jestem przekonany, że nie będzie dochodziło do żadnych zmian w najbliższym czasie" - powiedział Kownacki w TVN24, pytany o to, czy szef MON Antoni Macierewicz pozostanie na swoim stanowisku do końca kadencji.

"Jestem przekonany - ponieważ zarówno ministrowi, jak i prezydentowi zależy na bezpieczeństwie państwa polskiego, na rozwoju polskiej armii - to także tutaj dialog i wspólny język znajdzie się" - dodał. "Nie sądzę, żeby cokolwiek się tu wydarzyło" - powtórzył Kownacki.

Na uwagę, że aż 59 proc. Polaków uważa, że obecny szef MON powinien zostać zdymisjonowany, Kownacki podkreślił, że nie sondaże decydują, a "efekty wyborów" i "tego, jak jest oceniany merytorycznie".

Reklama

Według Kownackiego, "duża część tych ocen jest wynikiem złego PR-u, w świetle którego próbuje się przedstawić ministra Macierewicza".

Według wiceministra, innym powodem tej sytuacji jest kwestia "nieświadomości tego, co się dzieje w ministerstwie" części odbiorców oraz kwestia determinacji Macierewicza w przeprowadzeniu zmian, co - zdaniem Kownackiego - pociąga za sobą narażenie się różnym grupom interesów.

"To jest bardzo dobry minister obrony narodowej, w mojej ocenie chyba najlepszy w ciągu tych ostatnich 25 lat" - powiedział o Macierewiczu Kownacki.

W środę premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że jeżeli chodzi o rekonstrukcję rządu, wszystkie możliwe zmiany w ramach Rady Ministrów będą znane "w krótkim terminie" po święcie Trzech Króli. 

Reklama

Reklama

Reklama