Reklama

Reklama

Kosiniak-Kamysz wybrany na szefa klubu parlamentarnego PSL

Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz został w czwartek wybrany na szefa klubu parlamentarnego tej partii - poinformował rzecznik klubu ludowców Jakub Stefaniak. Dodał, że na wiceszefami klubu zostali Marek Sawicki, Andżelika Możdżanowska i Jan Łopata.

Liczący 16 posłów i jednego senatora klub ludowców w czwartek rano zebrał się na pierwszym posiedzeniu w nowej kadencji.

Rzecznik PSL powiedział , że Kosiniak-Kamysz został wybrany na szefa klubu ludowców jednogłośnie. W sobotę na konferencji po Radzie Naczelnej PSL, podczas której Kosiniak-Kamysz zastąpił Janusza Piechocińskiego na fotelu prezesa Stronnictwa, polityk przyznał, że objęcie przez niego funkcji szefa klubu będzie dobrym rozwiązaniem w sytuacji, gdy partia jest w opozycji.

Według informacji PAP przy wyborze na wiceszefów klubu istotnym kryterium była liczba głosów zdobytych w październikowych wyborach. Najlepszy wynik wśród ludowców uzyskała Andżelika Możdżanowska - 18 776 głosów, Marka Sawickiego poparło 11 892 osób, a Jana Łopatę - 7 750 wyborców.

Reklama

Rzecznik klubu PSL podkreślił też, że pierwsza inicjatywa ustawodawcza stronnictwa w nowym Sejmie będzie dotyczyć wprowadzenia 40 lat stażu pracy jako kryterium uprawniającego do przejścia na emeryturę.

Kosiniak-Kamysz zapowiedział w niedzielę, że de facto oznaczałoby to "odejście od wieku emerytalnego na rzecz stażu pracy. - To jest propozycja, która zwiększa wolność w systemie emerytalnym - mówił lider PSL.

Zmiana na stanowisku prezesa PSL jest następstwem najsłabszego od 25 lat wyniku tej partii w wyborach (na ludowców zagłosowało 5,13 proc. wyborców).

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy